Szukaj

Ocena kierowcy - Hyundai Lantra II Kombi

LUK721, 7 lat temu
Silnik 2.0 139KM 102kW
Rok produkcji 1997
Przebieg: 140 tys. km
Okres użytkowania: 1 rok
Hyundai Lantra II Kombi 2.0 139KM 102kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
3,92
4% gorzej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Silnik : 2.0 już można się nie czuć jak operator kosiarki... jest pałer!
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Zawieszenie : tylna belka i wahacze przód zjedzone rdzą
Układ hamulcowy : trzeba dbać bo zacierają się prowadniki
Karoseria : rdza nadkoli
4,0
Całokształt
jak jeździ to jeździ, sporo części pasuje z różnych wersji, np. mam alternator z coupe, prosta budowa, brak elektroniki, no i 2.0 już można się nie czuć jak operator kosiarki... jest pałer!
Wrażenia
4,0
Silnik
Zdarzało się, że czekając na światłach, zamyślony po zmianie na zielone jeszcze raz włączałem rozrusznik, bo myślałem, że zgaszony... ale ołówek na sztorc to na nim nie ustoi. Wysilona jednostka, głośna po 3000 obr/min., a lubi kręcić... Prosta, łańcuchowa konstrukcja rozrządu i za to daję lepiej niż przeciętnie.
4,0
Skrzynia biegów
Typowa, cięgłowa ze skłonnością do problemów z jedynką i wstecznym, ale bez przesady... solidna, prosta, bezawaryjna. Zestopniowanie typowe, w mieście trzeba pomachać, w trasie jakby się jeszcze 6 bieg przydał.
4,0
Układ jezdny
Sympatycznie miękko zestrojony, co w połączeniu z niskim prześwitem wymusza uwagę na garbach. Po lesie i offroadowo też pojeździłem, byle powoli. Na asfaltach pełen standard komfortu, tylko dbać o proste felgi. Perfekcyjne hydrauliczne wspomaganie kierownicy.
Komfort
4,0
Widoczność
Spore powierzchnie okien. Z tyłu, jak w każdym kombi warto dodać czujnik parkowania, ale... przy mojej wadzie wzroku jeszcze w nic nie stuknąłem.
4,0
Ergonomia
Prostota i praktyczność typowa, schowki, włączniki, uchwyty na kubki, no, tylko jak uchwyt na napoje jest wysunięty to o czymś w gnieździe zapalniczki można zapomnieć. Znalazłem ładowarkę ust do telefonu kształtu "korka" nie wystaje i jest spoko.
4,0
Wentylacja i ogrzewanie
przeciętnie, to jest w zimie (prawdziwej z mrozem) marzną nogi, klimatyzacja jest w porządku, nie zabija zimnem.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
typowa a przez niskie i zagłębione miejsca na tylnej kanapie jest nawet lepiej z miejscem na nogi dla siedzących z tyły niż w innych małych kombiakach.
3,0
Wyciszenie
do 120 km/h dobrze, potem... wg uznania
Ekonomiczność
3,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
5,0
Stosunek jakość/cena
... rowery są droższe, nisko się cenią bo to koreańce...
Niezawodność
4,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
w zasadzie nie ma podzespołów wadliwych fabrycznie, starość i brud dają się we znaki, ścierają się oznaczenia z włączników i manetek, trzeba sobie umieć umyć uszczelki żeby okna domykały, zainstalować c.zamek bo wkładki w zamkach drzwi są luźne, felgi aluminiowe, fabryczne niby dobry stop ale co roku kilka stów na prostowanie... inaczej po 120 km/h dyga, poważnie myślę o zakupie blaszaków
4,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
w zasadzie nie ma podzespołów wadliwych fabrycznie, do wymiany między 8-12 rokiem alternator, pompa wody, amortyzatory... chyba norma, elementy metalowo gumowe, nie tylko sworznie zwrotnicy, no po takiej wymianie zawieszenie "to już nie to samo", tylna belka zawieszenia do wymiany, wahacze przód do wymiany, a zabawa ze śrubą mocującą je do wieszaka silnika to opowieść na wieczory przy kominku

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 139KM 102kW [l/100km]

Średnie zużycie
10,5
Minimalne średnie zużycie paliwa
10,0
Maksymalne średnie zużycie paliwa
12,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
9,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Hyundai Lantra II Kombi