Ocena kierowcy - Hyundai Lantra II Kombi

LUK721, 12 lat temu
Rok produkcji 1997
Hyundai Lantra II Kombi 2.0 139KM 102kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.0 już można się nie czuć jak operator kosiarki... jest pałer!
Zawieszenie : tylna belka i wahacze przód zjedzone rdzą
Układ hamulcowy : trzeba dbać bo zacierają się prowadniki
Karoseria : rdza nadkoli
jak jeździ to jeździ, sporo części pasuje z różnych wersji, np. mam alternator z coupe, prosta budowa, brak elektroniki, no i 2.0 już można się nie czuć jak operator kosiarki... jest pałer!
Zdarzało się, że czekając na światłach, zamyślony po zmianie na zielone jeszcze raz włączałem rozrusznik, bo myślałem, że zgaszony... ale ołówek na sztorc to na nim nie ustoi. Wysilona jednostka, głośna po 3000 obr/min., a lubi kręcić... Prosta, łańcuchowa konstrukcja rozrządu i za to daję lepiej niż przeciętnie.
Typowa, cięgłowa ze skłonnością do problemów z jedynką i wstecznym, ale bez przesady... solidna, prosta, bezawaryjna. Zestopniowanie typowe, w mieście trzeba pomachać, w trasie jakby się jeszcze 6 bieg przydał.
Sympatycznie miękko zestrojony, co w połączeniu z niskim prześwitem wymusza uwagę na garbach. Po lesie i offroadowo też pojeździłem, byle powoli. Na asfaltach pełen standard komfortu, tylko dbać o proste felgi. Perfekcyjne hydrauliczne wspomaganie kierownicy.
Spore powierzchnie okien. Z tyłu, jak w każdym kombi warto dodać czujnik parkowania, ale... przy mojej wadzie wzroku jeszcze w nic nie stuknąłem.
Prostota i praktyczność typowa, schowki, włączniki, uchwyty na kubki, no, tylko jak uchwyt na napoje jest wysunięty to o czymś w gnieździe zapalniczki można zapomnieć. Znalazłem ładowarkę ust do telefonu kształtu "korka" nie wystaje i jest spoko.
przeciętnie, to jest w zimie (prawdziwej z mrozem) marzną nogi, klimatyzacja jest w porządku, nie zabija zimnem.
typowa a przez niskie i zagłębione miejsca na tylnej kanapie jest nawet lepiej z miejscem na nogi dla siedzących z tyły niż w innych małych kombiakach.
do 120 km/h dobrze, potem... wg uznania
... rowery są droższe, nisko się cenią bo to koreańce...
w zasadzie nie ma podzespołów wadliwych fabrycznie, starość i brud dają się we znaki, ścierają się oznaczenia z włączników i manetek, trzeba sobie umieć umyć uszczelki żeby okna domykały, zainstalować c.zamek bo wkładki w zamkach drzwi są luźne, felgi aluminiowe, fabryczne niby dobry stop ale co roku kilka stów na prostowanie... inaczej po 120 km/h dyga, poważnie myślę o zakupie blaszaków
w zasadzie nie ma podzespołów wadliwych fabrycznie, do wymiany między 8-12 rokiem alternator, pompa wody, amortyzatory... chyba norma, elementy metalowo gumowe, nie tylko sworznie zwrotnicy, no po takiej wymianie zawieszenie "to już nie to samo", tylna belka zawieszenia do wymiany, wahacze przód do wymiany, a zabawa ze śrubą mocującą je do wieszaka silnika to opowieść na wieczory przy kominku

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 139KM 102kW [l/100km]

10,5