Ocena kierowcy - Hyundai Scoupe

Jacek, 13 lat temu
Silnik 1.5 i 84KM 62kW
Rok produkcji 1993
Hyundai Scoupe 1.5 i 84KM 62kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : 11 s do setki jak na ten silnik to jest niezly wynik.
Silnik : Wyciek oleju, niebieski dym, nierowna praca
Układ elektryczny : Komputer (od wilgoci).
Karoseria : Nadkola tylnie.
Auto po przejsciach, ma swoje lata. Po malym remoncie (rdza, silnik, drobne wycieki) przejdzie w rece innego kierowcy w rodzinie. bo po prostu jest dobre.
zakladam ze moje auto ma ok 500 tys wiec przyda mu sie generalny remont. jednostka silna i wydajna produkcji MITSUBIHI, model alpha.
automatyczna. jedyna rzecz ktorej nigdy nie dotykalem w tym aucie. chodzi prawie perfekt biorac pod uwage wiek tej konstrukcji.
male zwinne auto. szeroki rozstaw przedniej osi i dobrze osadzony srodek ciezkosci ulatwiaja jazde na zakretach. przy ewentualnym poslizgu naped na przednia os robi swoje i wyciaga auto z opresji.
w zime trzeba poczekac ok 7 minut zanim zapali w piecu.
To jest coupe. Na 2 osoby idealne.
Przy 120 robi sie glosno.
Mam z tym jakis problem. Ciezko mi zejsc ponizej 10l. Chyba, ze w trasie. Wowczas pali ok. 6-8l.
Aby bylo czym jezdzic, trzeba bylo zainwestowac. Sporo. Duzo rzeczy bylo robionych w ASO. Cena czesci w normie. Problematyczn wymiana tarcz hamulcowych. konieczne wyjecie lozyska.
jak na 20 lat na karku trzyma sie dzielnie. jedyny drobiazg to modul blokady skrzyni biegow (automat) ktory czasami nie chce mi oddac kluczyka.
Auto stalo w zime zasloniete plandeką ponad 3 miesiace bez odpalania. W Styczniu 2009 (super zima) chwila prawdy - akumulator prawie martwy. Z bolem, ale odpalil, za pierwszym razem. Tylko raz mialem problem z zaplonem - padly 2 swiece.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 84KM 62kW [l/100km]

8,3