Ocena kierowcy - Hyundai Scoupe

Bajk, 11 lat temu
Silnik 1.5 i 84KM 62kW
Rok produkcji 1993
Hyundai Scoupe 1.5 i 84KM 62kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : 1993 rok a tu wszystko chodzi (szyby lusterka, zegarek, bagażnik elektrycznie otwierany)
Silnik : uszczelniacze zaworowe przez które silnik sam nie wie ile oleju brać. koszt 70 zł plus wymiana
Przeniesienie napędu : cieknące półosie (kontrolować)
Karoseria : Rdzewiejący szyberdach
za te pieniądze, można brać, nawet bardzo wymęczony będzie jeździł
Jeśli chodzi o osiągi to dzięki małej masie i elastyczności jeździ naprawdę spoko, zero wycieków (jedynie aparat zapłonowy), wymienione uszczelniacze zaworowe, cichutki jak zegarek, niestety apetyt na olej jest (około 1 na 2000 km) 10W40 Elf Competition więc chyba muszę przejść na 15W40. Elastyczny, pali na dotyk, jednak powyżej 5500 się męczy i kopci.
skrzynia chodzi elegancko, ale to nie dziwne skoro fabrycznie jest przewidziany olej GL 4 i taki też jest wlany, jednak uszczelniacze półosi lubią go gubić. biegi można zmieniać szybko bez obawy, jedynie wsteczny niekiedy nie chce się wbić, ale jest na to lekarstwo: Wbić jedynkę i od razu wsteczny, wejdzie od razu. sprzęgło hydrauliczne pracuję leciutko.
a ja wiem... jak na auto sportowe to jest średnio prowadzi się lepiej od golfa III ale od auta ze sportowymi aspiracjami oczekiwało by się więcej, u mnie: amortyzatory 70% i felgi 14 na 60 profil, jakiś tuning by pomógł na pewno.
No widoczność do przodu i na boki jest super, duże lusterka, super do jazdy po mieście, jedynie do tyłu jest przeciętna ale ja i tak cofam na lusterka więc...
jak na auto z 1993 roku, bardzo wygodne fotele, regulowana kierownica ale jednak za duża (mierzyłem to chyba 37 cm) podłokietnik, ale jak to coupe nie ma tej ergonomii co hatchback. wszystko pod ręka mniej więcej.
Brak filtra kabinowego!! także wentylacja jest super ale cały kurz ląduje w środku, więc jak ktoś zapomni wyłączyć nawiewy i wjedzie w drogę polną to ma w samochodzie jak w młynie. ogrzewanie bardzo wydajne, super patent: nawiewy na boczne szyby, bardzo skuteczne, ogólnie szyby nie parują, tylko tylna.
z przodu bardzo dobrze ale z tyłu słabo i na nogi i na głowy, ale jak na coupe jest dobrze.
U mnie poszło do środka 3 kg konserwacji i 6 kg na zewnątrz. trochę się wyciszył, podłoga bez dziur, nowe wyciszenia, I tak jest głośno;) ale mi to nie przeszkadza;)
Zasługa małej masy i wąskich opon (185/14/60} a także dobrej aerodynamiki, przy mojej jeździe a nie jeżdżę powoli pali 6,5-8 l, golf IV 1.6 mojego ojca pode mną pali 10-11 i wcale nie jest szybszy, więc wniosek nasuwa się sam;) bardzo tanie oryginalne części, (sprzęgło 190 zł) ogólnie to on jest tani.
za te pieniądze ciężko kupić coś sportowo lepszego.
kupiłem go za 900 zł włożyłem z 2000 zł (wliczając konserwację całości uszczelniacze zaworowe oby dwa przeguby wszystkie silentblocki tłoczki hamulcowe no było od pierona tego. ale teraz wszystko jest mniej więcej cacy.
nie nie nic takiego nie ma miejsca, moje wcześniejsze Scoupe miało 370 000 km i jeździło noo jak jeździło ale zawsze dowiozło do celu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 84KM 62kW [l/100km]

6,8