Ocena kierowcy - Hyundai Scoupe

Kamil, 20 lat temu
Silnik 1.5 i 84KM 62kW
Rok produkcji 1991
Hyundai Scoupe 1.5 i 84KM 62kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Powiększyła mi się rodzinka więc go sprzedałem. Nie mniej cały czas mam do niego sentyment. Mimo 12 lat cały czas wyglądał nowocześnie i oryginalnie. Bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne - praktycznie nie miał sladów korozji, chociaż zawsze stał pod chmurką. I jeszcze jedna bardzo ważna zaleta. Model ten jest tak rzadki, że nie ma obawy, że któś go nam ukradnie i rozbierze na części. Polecam zakup na rynku wtórnym, koszt niewielki, ja swojego sprzedałem za 8 tyś, a za to jaki efekt.
Wprawdzie silniczek ma tylko 84 KM, ale jeździ całkiem żwawo
Taka sobie, z biegiem czasu pojawiły się problemy z "dwójką" i oczywiście ze "wstecznym´
Jak na autko "usportowione" stanowczo za miękki, no i te standardowe koła 13" z oponami 175/70 - kicha.
W porządku
Układ kierowniczy bez wspomagania i chuda kierownica - nie rozumiem
Małe wnętrze więc zimą lub podczas opadów mocno paruje w środku. Szkoda, że tylne szybki nie są uchylne. Nie mam klimy, ani szyberdachu, pewno wówczas byłoby znacznie lepiej
Z przodu bardzo wygodnie, a tył? - no cóż, w końcu jest to coupe więc jest jak jest.
Całkiem dobrze, jedynie silniczek trochę burczy, bynajmniej nie sportowo.
Miasto ok. 8 l/100 km, w trasie ponieżej 7 l/100km. Serwis "nieautoryzowany" nie taki drogi, z częściami jest różnie. Jeżeli można dobrać zamienniki np. od Poniaka, to całkiem tanio. gorzej gdy trzeba sięgnąć po oryginalne, ale tak jest w przypadku każdego samochodu.
Astry, czy Golfy z tego rocznika są droższe ,a mają przy tym znacznie gorsze silniki i wyposażenie. Poza tym Scoupe jest po prostu niepowtarzalny i ma duże szanse stać się w przyszłości samochodem ´kultowym´
Pourywało się z biegiem lat parę plastikowych elementów, najbardziej jednak wkurza mnie psująca sie ciagle rączka do podnoszenia klapy silnika. Kosztuje to niewiele, ale puszcza zawsze wtedy, gdy jest to najbardziej nie na rękę.
Okładziny hamulcowe tylne. Odklejają się ciągle, raz zablokowały mi koła i niestety - laweta, warsztat. Oprócz tej jednej przygody żadnych poważniejszych usterek przez 12 lat eksploatacji - nieźle co?
Hyundai Scoupe