Ocena kierowcy - Hyundai Terracan

mkzibi, 5 lat temu
Silnik 2.9 CRDi 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Terracan 2.9 CRDi 163KM 120kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Mocny silnik i piękny niskoobrotowy silniczek z dużym momentem. Aż przyjemnie ruszać i się rozpędzać...
Silnik : Wtryski. Trzeba uważać. opis wyżej. Ale nie jest to tak że co chwile się psuja i samochód stoi.
Przeniesienie napędu : Tylny most. Jak wyżej.
Na prawdę dobry samochód za tą cenę. Kiedyś chciałem go kupić i ok. rok temu wpadł mi w ręce nie zajeżdżony egzemplarz z przełomu pomiędzy przed liftem i po lifcie. Pomimo wyjącego mostu tylnego (ktoś nie wymieniał oleju) wszystko było sprawne. Most wymieniłem i samochód na prawdę świetnie się sprawdza. Idealny w lekki teren, na szosie do 140 km bez problemu można jechać, pojemny, mocny. Im dłużej go mam tym bardziej go lubię a to się u mnie nie zdarza. Raczej szybko sprzedaję samochody.
Jak na ten samochód z tą wagą daje radę bez problemu. Powiem ze nawet lepiej ciągnie niż niektóre osobówki.
Trochę haczy 2ka. Może jakaś regulacja.
Bardzo fajny. Na wybojach nie czuć za wiele ale jest dość twardy i w końcu z tyłu sztywny most. Co dla mnie najważniejsze. Napakuję w niego do pełna i nawet nie drgnie.
Dla mnie super. Pojemny, przestronny. Zwłaszcza z tyłu. Siedzisz jak w domu.
Bez większych uwag. Jedyne co zauważyłem to jak pasażer z przodu trzyma się za rączkę przy przedniej szybie to nie widać prawego lusterka.
Wada to nisko zawieszona roleta w bagażniku. Ogranicza to ładowność w stylu zasłoniętego bagażnika. Rozwiązaniem jest kratka pomiędzy bagażnikiem a salonem.
Bez zarzutu.
Bardzo dużo.
Jak w samochodzie tego typu. Na poziomie na prawdę samochodów klasy wyższej.
Sporo pali ok. 10 l/100 ale na ten silnik to i tak dobrze.
Bardzo dobry. Na prawdę za te pieniądze nic dużo lepszego i wygodniejszego nie kupisz oczywiście w stanie przyzwoitym.
Tu się zdarzają ale nie jest to nagminne i nie powoduje że samochód staje. Np. terkocąca klima, niedziałająca gałka od regulacji fotela. W czasie kiedy ja użytkowałem nic się nie zepsuło. To awarie od poprzedniego właściciela.
Jest ok ale trzeba uważać na wtryski i tylny most. Olej olej i jeszcze raz olej w tylnym moście. Wymieniać. Na wtryski jest sposób, wymieniać filtr paliwa co druga wymianę oleju. Nie którzy wymieniają częściej. No i dobre paliwo. U mnie na razie problemu nie ma. Samochód ciągnie jak głupi...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.9 CRDi 163KM 120kW [l/100km]

10,2