Ocena kierowcy - Hyundai Veloster Coupe

Gutti, 7 lat temu
Silnik 1.6 GDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Hyundai Veloster Coupe 1.6 GDI 140KM 103kW od 2011 - Oceń swoje auto
Auto pomimo że jest już na rynku od 6 lat wciąż wzbudza zainteresowanie na ulicy. Ogólnie jestem z Velostera mega zadowolony, posiadam najbogatszą wersję, panoramiczny dach, skórzana tapicerka, subwoofer, składane lusterka, odpalanie start-stop itp. Auto jest bardzo ciche i ekonomiczne, wcześniej posiadałem diesla i zbytnio nie widzę różnicy w spalaniu. Jeśli ktoś chce posiadać auto niezawodne, ekonomiczne, nietuzinkowe i oryginalne to polecam zakup.
Cichy i ekonomiczny a od 4000 obrotów bardzo zrywny.
Bardzo elastyczna.
Trzyma się drogi, nie czuć nierówności na drodze pomimo R18 215/40
Widoczność bardzo dobra plus kamera cofania przydatna do parkowania.
Przy minus 20 stopniach auto szybko się nagrzewa plus ogrzewanie fotela robi swoje. Latem klima bardzo wydajna i szybko schładza wnętrze auta.
Kierowca i pasażer z przodu mają rewelacyjną przestrzeń. A co do tyłu to nie wiem bo nigdy tam nie siedziałem i rzadko kogoś przewożę. Ale myślę że jest ok. bo nigdy nikt nie narzekał.
Stojąc na skrzyżowaniu czasami nie wiem czy silnik pracuje. Podczas jazdy jest cicho a po przekroczeniu 170 kmh zaczyna odzywać się dach panoramiczny więc chyba pora wymienić uszczelkę.
Przebieg 135 tyś wymiana jedynie filtrów i oleju. Komplet trzech oryginalnych filtrów ( oleju, powietrza, kabinowy) 130 zł olej Shell Helix Ultra 5w30 koszt ok. 70zł. Reszta części jak klocki, tarcze itp. to tak jak do większości aut.
Kupując nowy za 100 tyś jest dylemat bo wybór nowych aut jest bardzo duży. Kupując używany jest znacznie łatwiej bo w tej cenie trudno znaleźć auto tak oryginalne i wyposażone jak Veloster.
Brak i aby tak dalej.
Brak