Ocena kierowcy - Infiniti G G35 Coupe

łukasz, 9 lat temu
Silnik 3.5 V6 298KM 219kW
Rok produkcji 2005
Infiniti G G35  Coupe 3.5 V6 298KM 219kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : Na żywo wygląda o wiele ładniej niż na zdjęciach. Profil ma na maxa ! ;)
To moja pierwsza ocena po 2500km od zakupu. Pierwsze wrażenia - REWELACJA ! Auto nietuzinkowe, przyciaga oko i cieszy wzrok bo do tego miało służyć. Mimo 9 lat wciąż wygląda świeżo. Mój jest wizualnie w stanie prawie jak nowy, technicznie w zasadzie też. Jazda to prawdziwa przyjemność, przyspiesza bardzo ładnie, podobno setkę zrobi w 5.8sek, 160 w
Od dołu ciągnie jak diesel, kręci się w okolice 7200. Silniki nie trzymają mocy, na hamowni pokazują 15-20 mniej, czyli 260-280hp zamiast 280-298. Ja jeżdżę w przedziale 1500-2500-3000 najczęściej, 3000 raczej nie przekraczam, nie potrzeba, i tak trudno go wyprzedzić. Spokojnie można lecieć na tempomacie 1600 obr i nic się nie dzieje. Trasa 3500obr = 145km/h wg gps, licznikowo jest już około 150. Brzmienie silnika i osiągi SUPER !
Przełożenia dobrane super, sprzęgło mam sportowe więc bardzo twarde ale przywykłem. Natomiast nie mogę się przyzwyczaić do działania skrzyni biegów - nie potrafię szybko zmieniać biegów, zwykle wachlowałem sportowo w innych autach. Jak dla mnie to pracuje ona za ciężko. Olej w skrzyni wymienilem na 75w90.
Ciut za twardo ale da się przyzwyczaić, bardzo dobre trzymanie drogi, świetna kontrola trakcji, idealne hamulce, jak to w aucie sportowym.
Końca maski nie widzę, ale to nie przeszkadza. Do tyłu słabo, ale to nie panda. Jest ok.
Wewnątrz super, nie ma się do czego przyczepić, bagażnik za mały ale jest to wina tylko dużego koła dojazdowego. Gdyby wyrzucić dojazdówkę oraz przełożyć wzmacniacz to bagażnik, tak na oko, rośnie z tych ~200 litrów w okolice 350 i jest już dość spory. Kanapa rozkładana, więc bagaż da się wozić.
Szybko się nagrzewa, bez zastrzeżeń. Podgrzewane 2 stopniowo fotele.
Dużo miejsca z przodu, równiez dużo z tyłu. Nogi mieszczą się spokojnie gorzej z głową. W normalnej pozycji przy wzroście 175 cm może się obijać głowa o tylną szybę, choć zależy to od pozycji.
Dość cicho, szumów uszczelek drzwiowych jakoś nie słychać, natomiast odpowiednio słychać silnik ;) Mercedes jest cichszy ale ma inną funkcję. Auto jest wyciszone, powiedziałbym, ODPOWIEDNIO jak na swoją klasę i funkcję.
Oc 450 @60% zniżek. AC 1380 PZU. Awarii raczej brak. Cena sprzęgła, hamulców, dokładnie taka, jak każdego innego auta w tym przedziale cenowym - średnia. Są tańsze, ale nowe auta klasy średniej lub premium mają części droższe. Spalanie benzyny: 80km/h - 8L 150km/h autostrada tempomat - 10,5L Średnio bez pałowania ale przyspieszanie dynamiczne (inaczej się tym autem nie da) - około 12 L. Spalanie gazu + 15% więcej.
W tej cenie lepszego / ładniejszego / ciekawszego auta dla siebie nie znalazłem. Do tego świetne osiągi. Alternatywnie rozważałbym marki lexus i acura.
Do wymiany mam tylną piastę lub łożysko, cena części już od 210zł do 350 (zamiennik). Ze 3 x nie chciał mi się włączyć tempomat, zadziałał po 5 minutach od odpalenia. Ekran nawigacji często nie chce się wysunąć, pewnie kwestia rozebrania i przejrzenia co tam się dzieje. Reszta bez zastrzeżeń.
Jeszcze nie miałem i tak ma pozostać ;) Raczej w tym aucie nie występują. Są ze 2 przypadki remontu silnika, komuś padła cewka, czasem będzie tuleja w zamieszeniu do wymiany, przy normalnej eksploatacji spodziewam się, że obędzie się bez problemów.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 298KM 219kW [l/100km]

12,7