Szukaj

Ocena kierowcy - Isuzu Axiom

okazjonerzy@gmail.com, 11 lat temu
Silnik 3.5 i V6 24V 2WD 233KM 171kW
Rok produkcji 2002
Przebieg: 60 tys. km
Isuzu Axiom 3.5 i V6 24V 2WD 233KM 171kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
4,54
8% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
5,0
Całokształt
Auto o nietuzinkowym wyglądzie nie jest przeznaczone dla zwykłego Kowalskiego, ponieważ za te pieniądze kupi nową fabię albo polo, ten samochód jest dla osoby lubiącej wyróżniać się z tłumu, lubiącej zaszaleć (ponieważ tylni napęd daje mnóstwo zabawy) i lubiącej oryginalność. Większość elementów zawieszenia i silnika pochodzi z troopera,więc nie ma problemu z częściami. Łatwo sie w nim zakochać, dlategoteż nieprędko się z nim rozstaniemy.
Wrażenia
5,0
Silnik
Jak na tak duże auto zbiera się wyjątkowo szybko, jest cichy, aczkolwiek przy drugim kickdownie zaczyna dźwiękiem przypominać 6-ścio litrowego RAM`a
4,0
Skrzynia biegów
Automatyczna skrzynia, z biegiem zimowym "winter" który jestniezbędny w zimę do podjechania pod większy skos, gdyż ten samochód ma napęd na tylną oś. Tryb sport zauważalnie zmienia charakterystykę pracy skrzyni i ciągnie po obrotach prawie do oporu.
5,0
Układ jezdny
Zawieszenie jednym przyciskiem zmienia się z normalnego na bardzo twarde, co jest idealne do szybkiej jazdy w trybie sport
Komfort
5,0
Widoczność
tylnia szyba, lusterka boczne są tak duże , że widać w nich 3x tyle co w normalnym aucie. Widoczność do przodu też bardzo dobra, ale dla osób poniżej 165cm wzrostu może być niewystarczająca, ponieważ nie ma możliwości podniesienia fotela do góry.
4,0
Ergonomia
wszytsko jest na swoim miejscu i proste w obsłudze, tylko umieszczenie włącznika wstecznej wycieraczki po lewej stronie kierownicy jest nie do końca wygodne, bo jej włączenie podczas jazdy po ciemku odbywa się "na macanego"
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
momentalnie ogrzewa się cały środek, tak samo jest z chłodzeniem. Automaat doskonale wyczuwa w którym miejscu auta trzeba dogrzać albo ochłodzić,żeby utrzymać zaprogramowaną temperaturę. Odparowywanie szyb - 10 sekund.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Pomimo dośc dużych gabarytów zewnętrznych nie jest to król przestrzeni, ale nam - 4 osobowej rodzinie służy bardzo dobrze i jest wystarczająco przestrzeni. co do kierowcy to dla niego jest dość duża przestrzeń aczkolwiek ludzie nieprzeciętnie wysocy (pow. 195cm) mogą odczuwać lekki dyskomfort.
5,0
Wyciszenie
Samochód nie przepuszcza dźwięków spod maski do tego stopnia,że trzeba spojżeć czasami na obrotomierz,żeby zobaczyć czy już odpaliliśmy silnik czy jeszcze nie. Nagłośnienie firmowe bardzo dobre, brzmienie super.
Ekonomiczność
3,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Nie jest to najmocniejsza strona tego auta, a wręcz najsłabsza, ponieważprzy ostrej jeździe potrafi połknąć ok 20 litrów benzyny, jednak super rozwiązaniem jest gaz sekwencyjny, ponieważ silnik bardzo dobrze go znosi i komputer pokazuje tymczasowe spalanie gazu.
4,0
Stosunek jakość/cena
Myślę,że za 70tyś zł można mieć więcj bajerów ale tutaj akurat płaci się raczej za jakość i bezawaryjność.
Niezawodność
5,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
gdyby nie kolizja drogowa nic do tej pory by w nim nie było robione, super auto pod tym względem.
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Nic takiego nam się przez 10miesięcy nie zdarzyło. rewelacyjnie niezawodny.
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Isuzu Axiom