Ocena kierowcy - Jaguar E-Type I Cabrio

abcarfun@wp.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1968
Jaguar E-Type I Cabrio 4.2 269KM 198kW 1964-1968 - Oceń swoje auto
Inne : Wrażenie jakie robi na innych
Układ hamulcowy : jeśli można nazwać to usterką- po prostu trzeba się pomodlić aby zahamować- polecam set do sportu na pewno będzie poprawa ale to jak hamowanie hamulcami malucha, auta które rozpędza sie w ponad 7 sek do setki i jedzie duzo ponad 200km/h. po prostu zanim przyspieszysz pomyśl że nie masz czy zahamować
Inne : model cabrio- jeśli nie jesteś chinczykiem to masz przechlapane, gdy się wyprostujesz głowe masz nad górną krawędzią przedniej szyby- wszystkie muchy twoje
mimo ciasnoty , wirtualnych hamulców i much w zębach - frajda nie do opisania gdy 40 letnie auto nie ma sobie równych na skrzyżowaniu , a przede wszystkim kształt auta- na jego widok każda kobieta.......hm
Silnik ok, jak to jaguar dużo mocy która nigdy nie będzie wykorzystana ( przez brak hamulców )
mam 4 -kę - nie wystarcza do tak mocnego silnika ,ale w swoim zakresie ok
powiem tak -że auta tańsze z tego okresu np Triumph ma znacznie lepsze rozwiązania
cabrio- nic nie przeszkadza - więc doskonała
wszystko klarowne i czytelne
ups, można poczuć się jak w bolidzie ( jeśli masz ponad 1,95 m zapomnij o tym aucie ),a nawet znacznie lepiej ( brak pasów - seria 1,5 ) adrenalina zapewniona
zewsząd szum -ale tak ma być w końcu cabrio
Ekonomiczność- w tym wypadku nie po to sie kupuje takie auto ( jak chcesz oldtimera ekonomicznego kup Mini 850 albo Triumph Spitfire) Remont generalny wszystkiego- więc mam nadzieje że spokój na kilka lat , Fatalny dostęp do tylnych hamulców- tu będzie wesoło gdy zaczynałem remont byłem nastawiony na duży wydatek ( po przeanalizowaniu rynku części do tego modelu )- myliłem się - wydałem 3 razy więcej !!!
na razie.......................

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 269KM 198kW [l/100km]