Ocena kierowcy - Jeep Commander

wkpzawada@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 4.7 i V8 4WD Limited 231KM 170kW
Rok produkcji 2006
Jeep Commander 4.7 i V8 4WD Limited 231KM 170kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : To kwestia gustu, ale takie kanciaste pudełko jest urokliwe. Ponadto wygodnie i bezpiecznie się w nim siedzi. Bardzo dobre przyspieszenie (malkontentów też mogę zrozumieć - jeździłem dieslami.
Zapisałem \"4\", bo nie ma możliwości wpisać \"4,5\". Niech tak zostanie.
Zapas mocy, w terenie zwykle bez reduktora. Łatwe uruchamianie zimą. Szybko \"łapie\" temperaturę.
Aby skrzynia zredukowała o \"dwa\" trzeba zbyt długo czekać z nogą w podłodze. Za to biegi przełączane są elegancko.
Moja wersja to \"amerykan\", mógłby być twardszy. Ale na gładkiej drodze - jak limuzyna. Tylko nie jedźmy za szybko! Powyżej 140 już czuję, że to nie luksusowa wyścigówka. No i racja - to dobre auto terenowo-szosowe.
Do przodu - ekstra. Na boki - duża martwa strefa, ratuje silne \"odsadzenie\" lusterek. Do tyłu - gdyby nie asystent, to.......
1.) Automatyczne wycieraczki, 2.) Tempomat, 3.) Regulacja pedałów, 4.) Pamięć pedałów, radia, lusterek, itd
Dwie, a właściwie trzy strefy, wentylator szybko cichnie po osiągnięciu zadanych parametrów, ogromna wydajność chłodu, i ciepła też. Nagrzewa się bardzo szybko. To akurat nie dziwi, bo ma spory apetyt na benzynę.
Ludziom jedzie się dobrze, bagażor również, ale niech ktoś znajdzie mądre miejsce na hak, pompkę (sprężarkę), linkę holowniczą lub zapasowy pasek (2206 mm).
Tutaj jestem mile zaskoczony. Nie myślałem, że może być tak cicho. Nie otwierać szyberdachu!
Zużycie paliwa - tego się spodziewałem, więc nie jestem zaskoczony. Przeglądy (bez ASO) - nie myślałem, że oleje do mostów i skrzyni mogą być tak drogie. Oczywiście, że w silnik nalewam po prostu dobry olej (wg API SJ/CF), ale nie z reklamy TV. Filtr oleju - dobry, bo polski.
Wpisuję \"piątkę\", bo tanio kupiłem. Inni mogą być innego zdania (przepłacili?).
NIC
NIC