Ocena kierowcy - Kia Carens II

slawekboss@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 CRDi 112KM 82kW
Rok produkcji 2003
Kia Carens II 2.0 CRDi 112KM 82kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : jego niezawodność, wbrew krążącym opiniom że jest to auto bardzo awaryjne - stwierdzam, że jest dokładnie odwrotnie
Posiadam to autko od ponad półtora roku. Kupiłem go z przebiegiem niecałe 80 tys. zrobiłem nim ok.40 tys. jak dotąd po za wymianą oleju i filtrów - niczego nie naprawiałem. Uważam że jest to auto bardzo konkurencyjne na naszym rynku. Bardzo ładny design - nieoklepany i monotonny jak u konkurencji. Stosunkowo niska cena jak za auto tej klasy, sporo miejsca w środku - chociaż jak na rodzinę z małymi dziećmi to bagażnik może okazać się ciasny (pozostaje box). Bardzo bogate wyposażenie, nowoczesny design, bardzo ładne wnętrze, ekonomiczne i w moim przypadku bardzo niezawodne auto stawia to auto na wysokim poziomie. Oczywiście można mieć do niego kilka zastrzeżeń, ale które auto jest bez wad. Wbrew krążącym opiniom uważam, że KIA to bardzo dobry wybór.
Jak na auto bez turbiny uważam silnik za bardzo dobry, wystarczające przyspieszenia, równa praca
precyzyjna nigdy nie miałem z nią problemów
ogólnie OK, przy większych prędkościach, trzeba uważać na zakrętach
bardzo dobra we wszystkich kierunkach - dość wysoka pozycja za kierownicą pozwala na swobodne manewrowanie nawet w dużym tłoku
ogrzewanie bez zarzutu, podgrzewanie foteli dodatkowo dodaje przyjemności :) klima w zasadzie nie najgorsza, ale gdy auto stoi długo na słońcu klima ma trochę problemy ze schłodzeniem wnętrza
Przestrzeń wystarczająca, choć jak dla mnie fotele mogłyby mieć głębsze siedziska
Nie jest najgorzej, chociaż jeździłem bardziej wyciszonymi autami :)
Myślę że 6 litrów z haczykiem jak na auto typu VAN to wynik bardzo dobry
trochę problemów sprawia wymiana żarówki w lewym reflektorze - trzeba wyjąć akumulator
brak danych - nic się jak dotąd nie wydarzyło

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 112KM 82kW [l/100km]

6,4