Ocena kierowcy - Kia Carens IV Minivan

Grzesiek, 6 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2016
Kia Carens IV Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Wybór padł głównie ze względu na pojemność wnętrza, ściśle rzecz ujmując tylny rząd siedzeń, trzy niezależnie regulowane i składane fotele - istna bajka. W rodzinie mam trzy dzieciaki w różnym wieku, każdy z nich ma swój fotel i swój pas trzypunktowy. Innym kryterium przy wyborze tego auta była płaska podłoga dla pasażerów podróżujących z tyłu, tutaj należy się duży ukłon w stronę producenta za ten luksus bo pasażer siedzący na środkowym fotelu nie musi trzymać rozłożonych na boki nóg. Samochód użytkuję 1,5 roku, przejechałem 20tys, pomijając wlewanie płynu do spryskiwaczy i dopompowywanie kół auto sprawuje się bez najmniejszego zarzutu. Przestrzeń ładunkowa którą można uzyskać po złożeniu tylnych foteli jest imponująca, jako przykład powiem że w samochód zmieścił się stół 140/90 bez odkręcania nóg - szok!
1.6 benzyna nie pozwala na wiele zabawy, ale to samochód rodzinny więc turlam się nim majestatycznie zmieniając co chwilę biegi. Jeśli muszę depnąć ze startu, wkręcam na wyższe obroty i daje radę, w trasie przy wyprzedzaniu wymagana redukcja. Generalnie jak ktoś oczekuje wrażeń sportowych to niech kupi inne auto. W poprzednim aucie miałem benzynę z turbo, mam doskonałe porównanie, wciskałem gaz i czułem jak mnie fotel wciąga a teraz wciskam gaz do podłogi (drugi bieg niskie obroty) i jest kupa śmiechu.
Skrzynia chodzi bardzo płynnie, nie zacina się żaden bieg.
Jazda po mieście nie przysparza żadnych kłopotów, promień skrętu więcej niż przeciętny, parkowanie na czujnikach tylnych wygodna rzecz. W trasie faktycznie auto prowadzi się miękko, jest podatne na podmuchy, nie należy oczekiwać że auto jeździ jak przyklejone do drogi ale to kwestia przyzwyczajenia.
Problemem z widocznością są przednie masywne słupki, aby mieć 100% pewności że nic/nikt nie jest na drodze przy skręcaniu trzeba trochę się przechylić, wychylić.
Wentylacja sprawuje się znakomicie, jonizacja powietrza w standardzie, automatyczne odparowywanie przedniej szyby się sprawdza.
Jako kierowca podczas podróży czuję się komfortowo, przestrzeni jest więcej niż wystarczająco, to samo dotyczy pasażerów siedzących z tyłu. Schowków jest cała masa, pod podłogą z tyłu znajdują się dwa duże schowki, może nie są funkcjonalne ale przy dalszej podróży mogą okazać się bezcenne. W bagażniku pod podłogą mega sortownik na wszystkie ****rele typu torby na zakupy, środki pielęgnacji auta itd.
Podczas jazdy po mieście nie narzekam hałas nie przenika do wnętrza, na autostradzie przy prędkości powyżej 150 km/h szumy już są dosyć słyszalne. Dodam że podczas jazdy miejskiej silnik pracuje prawie jak hybryda.
Auto jeszcze nie było w ASO, pierwszy przegląd przy 30tys to koszt ok 700zł,
Za promocyjną cenę dostałem samochód wg mnie warty dużo więcej - wykończenia skórzane, klima dwustrefowa, tempomat, audio sterowane z kierownicy, zestaw głośnomówiący BT. Za tak duże rodzinne auto konkurencja liczy sobie kilka dych więcej.
Na tą chwilę ani jednej nawet najdrobniejszej usterki
Na tą chwilę ani jednej nawet najdrobniejszej usterki