Kia Carens IV Minivan 1.6 GDI 135KM 2013-2016 - Oceń swoje auto

IV
Minivan
1.6 GDI 135KM 2013-2016

Oceny Kia Carens IV Minivan 1.6 GDI 135KM 2013-2016

6 % lepiej niż w segmencie VANy ( 4,10 )

dodano 31.07.2016 przez

Jako pierwszy w rodzinie zakupiłem KIA, a ściślej Carens wersja M + DFA 1,6 GDI. Uważam, że Carens jest samochodem bardzo komfortowym dla osób "które się już wyszalały", ale przede wszystkim jest samochodem rodzinnym. Podziwiam jakość materiałów i jakość montażu, a wiem o czym piszę ponieważ mam porównanie do Skody Superb 2009, w której przy przebiegu 80 tys. bardzo mocno skrzypiało we wnętrzu, zaś awaryjność Skody to skandal stąd moja decyzja o zakupie "koreańczyka". Silnik 1,6 to zupełne minimum do tego samochodu żałuję, że nie zakupiłem 2,0. Największym mankamentem jest układ kierowniczy i nie chodzi mi, że jest mało precyzyjny, chodzi o fakt "kluczenia" samochodu przy wietrze i wyprzedzaniu chociaż po roku mogę stwierdzić, że już trochę się przyzwyczaiłem. Jednak po czterdziestce stawiam na komfort, a nie utwardzone jak gokardy samochody tylko dlatego, żeby wypadały dobrze w testach. Mam nadzieję, że nie będzie się tak psuł jak Skoda, którą już rok po zakupie bałem się wyjeżdżać w trasę - wchodzenie w tryb awaryjny skrzyni DSG czego serwis nie potrafił naprawić. Użytkując Carensa przez rok mogę stwierdzić, że jest to samochód dobrze dopracowany, komfortowy, wygodny i rodzinny, bardzo lubię nim jeździć, a to przecież najważniejsze. Myślę, że nie jest to tylko moja opinia, ale permanentnie psujący się samochód odbiera radość z jazdy, choćby był najlepszym samochodem.

dodano 13.09.2017 przez

Wybór padł głównie ze względu na pojemność wnętrza, ściśle rzecz ujmując tylny rząd siedzeń, trzy niezależnie regulowane i składane fotele - istna bajka. W rodzinie mam trzy dzieciaki w różnym wieku, każdy z nich ma swój fotel i swój pas trzypunktowy. Innym kryterium przy wyborze tego auta była płaska podłoga dla pasażerów podróżujących z tyłu, tutaj należy się duży ukłon w stronę producenta za ten luksus bo pasażer siedzący na środkowym fotelu nie musi trzymać rozłożonych na boki nóg. Samochód użytkuję 1,5 roku, przejechałem 20tys, pomijając wlewanie płynu do spryskiwaczy i dopompowywanie kół auto sprawuje się bez najmniejszego zarzutu. Przestrzeń ładunkowa którą można uzyskać po złożeniu tylnych foteli jest imponująca, jako przykład powiem że w samochód zmieścił się stół 140/90 bez odkręcania nóg - szok!

dodano 27.10.2016 przez

Auto rodzinne spełniające podstawowe potrzeby. O zakupie zdecydowała cena - kupiliśmy z żoną auto podemonstracyjne od dealera z przebiegiem 1000 km. Szukaliśmy czegoś rodzinnego i natrafiliśmy na Kię Carens. Na fabrycznie nowe auto z tym poziomem wyposażenia raczej nie byłoby nas stać (poziom L z pakietem zimowym, dokupiliśmy jeszcze przednie czujniki parkowania). Po przejechaniu ponad 4000 km (głównie w mieście) da się już coś o tym aucie powiedzieć, w każdym razie przesiadka z 10letniej Astry była przeskokiem technologicznym.

dodano 16.01.2016 przez

Szukałem dużego rodzinnego auta. W grę wchodziły auta typu kombi i Van. Ostatecznie wybierałem pomiędzy używaną Mazdą 5 z 2012r. i nową Kią Carens 2014r. Wybór padł na Carensa. Decyzji nie żałuję, auto spisuje się doskonale. Bez najmniejszych problemów w okresie wakacyjnym pomieścił 3 dorosłe osoby i dwójkę dzieci siedzących w fotelikach. Podróżuje się bardzo komfortowo, dalekie trasy nie męczą. Spalanie zadowalające, w mieście około 8L na trasie spokojnie schodzi do 6L.

dodano 17.07.2017 przez

KIA CARENS 1.6GDI wersja L, kolor graditowo-niebieskinabyliśmy od dealera w marcu 2014r, auto wyprodukowano w listopadzie 2013r. Szukaliśmy samochodu rodzinnego, wybieraliśmy między SKODA OCTAVIA, OPEL ASTRA COMBI, CHEVROLET ORLANDO, FIAT 500 LIVING, HONDA CIVIC sedan. Szukaliśmy nowego auta z ubiegłego rocznika. Wybór padł na KIA chyba ze względu na najlepsze wyposażenie i staranność wykonania wnętrza. Auto nabyliśmy ze sporym rabatem tj. za 69tyś brutto z ubezpieczeniem.

dodano 16.07.2013 przez

Szukałem auta rodzinnego ze szklanym, koniecznie otwieranym dachem i konkurencji brak (ew. Venga, ix20 ale środek aut to inna epoka, Ford Kuga to już ponad 100tys.). Pozostałe kryteria to benzyna (najlepiej wolnossąca)bo Zafira 1.7CDTI z filtrem DPF przyprawiła mnie o siwiznę. Krótsze od kombi, wygodna pozycja tak aby kolana nie były zbyt zgięte a łydka nia opadała w prawo i gniotła w kant deski rozdzielczej. Czujniki parkowania.

dodano 17.11.2015 przez

Auto może nie porywa, ale całokształt jest naprawdę na 5+ ;) W porównaniu do Ceed-a II którym jeździłem przez 3 lata widać postęp, choć wcale się aż tak na to nie nastawiałem. Mnogość wyposażenia wersji L (z dodatkami) którą posiadam robi naprawdę wrażenie. O ile przód auta z zewnątrz mnie nie zachwyca i uważam go cały czas za największy minus to reszta jest bez zarzutu ;)

dodano 03.03.2014 przez

Ograniczony kwotą 65 tys. szukałem najlepszego w tej cenie auta rodzinnego. Pomyślałem, kupię, przetrwam, kiedyś wezmę coś lepszego. Może jeszcze nie przejechałem zbyt wiele ale od początku auto tylko mnie zaskakuje pozytywnie. To naprawdę dobry sprzęt. Zwłaszcza kiedy nie spodziewałeś się cudów po niepozornej marce i przystępnej cenie.

dodano 24.03.2015 przez

bardzo wygodne zawieszenie tłumi nierówności i z tyłu kanapa też miękka a nie jak w ceed ławka, komputer pokładowy pokazuje realne spalanie nie to co w ceed ,klima automatyczna dwustrefowa , z minusów to że oświetlenie kabiny jest dość ciemne i bagażnika ,

dodano 18.03.2015 przez

Ogólnie fajne auto, bardzo dobrze wykończone i funkcjonalne, ale nie pozbawione jednak wad. Silnik 1,6 GDI zdecydowanie za słaby do tego auta. Zbyt któtko zestopniowana skrzynia biegów, przy 100km/h 3000 obr./min. na 6. biegu, jedynka tylko do ruszenia.