Ocena kierowcy - Kia Carnival I

krispol, 14 lat temu
Silnik 2.9 TD 126KM 93kW
Rok produkcji 1999
Kia Carnival I 2.9 TD 126KM 93kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Patrząc po niektórych opiniach na temat Carnivala- dziwię się, że to auto jest aż tak opluwane. Jeździłem różnymi autami, codziennie jeżdżę pojazdami znanych marek i zdecydowanie nowszymi. Jest to jedno z najprzyjemniejszych aut, które miałem okazję posiadać- świetna elastyczność, wzorowa przestrzeń, niebanalne wykończenie, full wyposażenie - klima, 2xairbag, elektryczne szyby i lusterka, regulowane i podgrzewane fotele elektrycznie- jest to jeden z największych vanów na rynku. Oceniam go bardzo dobrze. Żaden niemiecki pojazd nie dorównuje mu wyposażeniem za takie pieniądze.
Silnik auta jest wspaniały. Czytałem opinie że to jakiś traktor, muł itp- codziennie zawstydzam tym autem wielu ścigantów- moment obrotowy i pojemność robią tu swoje. Kultura pracy na dobrym poziomie- jest głośnawy bo to duży diesel- ale spalanie ok 10 L przy takiej masie to wynik rewelacyjny. No i nie jest to silnik Mercedesa jak uważa wielu nie znających tematu, ale konstrukcja Mazdy. Należy dbać o rozrząd i łańcuszek pompy oleju który bywa przyczyną zatarcia silnika- właściciele zapominający przy wymianie rozrządu o tym łańcuszku mieli właśnie problem z zatarciem silnika- zrywał się łańcuszek pompy i nie było smarowania. To nie wada silnika a niedbalstwo właścicieli i mechaników!!
Skrzynia biegów jest dość dobra, choć nie precyzyjna, biegi wchodzą bardzo dobrze, ale trzeba to robić niespiesznie - zresztą większość właścicieli wie jak trzeba to robić, szybciej się nie da. Trwałość na wysokim poziomie, moja chodzi jak w nowym aucie.
Auto świetnie się prowadzi, rewelacyjnie i szybko wchodzi w zakręty, super trzyma się drogi. Wadą są stuki i inne dzwięki z zawieszenia - wypada dbać o gumy łączników itp.
Nic dodać nic ująć - bardzo wysoka pozycja za kierownicą skutkuje świetną widocznością w każdym kierunku, choć na początku miałem problem z wyczuciem przodu- mocno wystaje zderzak i można coś przerysować.
Wszystko na swoim miejscu, uchwyty na kubki, przełączniki itp - jedynie trzeba szukać przycisku tylnej wycieraczki- jest za kluczykiem- podczas jazdy to duży problem...
Nie mam nabitej klimy, ale początkowo chłodził rewelacyjnie, na ogrzewanie trzeba troszkę poczekać, ale ogólnie nie jest źle
Jeśli ktoś może na to auto narzekać to jedynie właściciele VW Multivan - żaden inny van nie daje takiej przestrzeni- poza Chryslerem Grand Voyagerem- jest nieco dłuższy. Każdy z przodu i po środku ma swój osobny fotel, nie są może duże ale siedzi się w nich wygodnie, z tyłu wygodna kanapa dla 3 osób. Ok 0,5 metra miejsca na nogi dla każdego...ma ktoś więcej?
Tu jest nieco gorzej, ale są auta głośniejsze, na trasie przy klimie jest przyjemnie, przy otwartych oknach głośno.
Uważam że jak na 2 tony- spalanie w mieście (Gdańsk, a nie Kozia Wólka) to 10l/100km to super wynik, na trasie ok 8-9 litrów.
Świetna cena za świetne auto
Nie jest źle, wymieniłem części eksploatacyjne, do regulacji ręczny, a w zasadzie nożny, po 250 tyś wymiana łożysk kół przednich i regeneracja zacisków hamulcowych, wymiana wahacza z przodu- błąd mechanika- kiedyś źle go dokręcono- to droga rzecz- ok 350 zł, jedne z drzwi przesuwanych ocierają o tylna szybę przy przesuwaniu- ale to kwestia regulacji. Najgorsza jest rdza- jest na wszystkich progach i dołach drzwi!!
Brak poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.9 TD 126KM 93kW [l/100km]