Ocena kierowcy - Kia Carnival II

bonusso, 14 lat temu
Silnik 2.9 CRDI 185KM 136kW
Rok produkcji 2008
Kia Carnival II 2.9 CRDI 185KM 136kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyło mnie to, że to w ogóle kupiłem. Jeszcze bardziej dziwi mnie to, że tego nie żałuję ( na razie :) ) Wiele zależy od serwisu, z którego będę korzystał.
Nie ma róży bez kolców. Samochód przestronny, fantastycznie wyposażony (wersja freedom) itd. Kilka mankamentów ergonomicznych. Silnik o dużych możliwościach z dobrze działającym automatem, przepastny bagażnik (po wyjęciu 3 rzędu siedzeń). Niesamowicie zwrotny (to nie przesada, kto może niech spróbuje!). Mam nadzieję, że się nie pomyliłem kupując drugą KIA.
Kultura pracy OK, brak wibracji. Z hałasem gorzej, w trasie do ok. 110km/h nie przeszkadza, za to w mieście ciut za głośno (częściej ruszam, a automat potrafi wkręcić na obroty). Generalnie jeżdżę bardzo spokojnie, to mi nie przeszkadza.
Mam automat. Działa dobrze, niezbyt szybko, nie za wolno, przede wszystkim łagodnie. Tak lubię. Można ostro ruszyć, co nie jest oczywiste ( mam też Kia Magentis - zobacz moją opinię) i ta skrzynia jest o niebo lepsza, ponadto ma 5 biegów.
Jak na mój styl jazdy - bardzo dobrze, bo komfortowo. Na zakrętach czuję, że auto swoje waży.
Akwarium + okna zamiast lusterek. Czujniki cofania niepotrzebne, ten chłam, który mi zainstalowali i tak jest do niczego. Myślałem, że Xsara Picasso, która była jego poprzedniczką to jest jasne i przeszklone miejsce, ale tu, to bajka.
Full wypas - skóra, elektryczny szklany dach, elektryczne drzwi przesuwne, elektryczna klapa bagażnika itd itp. Wszystko pod ręką. 2 małe minusy: trzeba mieć niezłą siłę, aby wymontować lub zamontować fotele oraz kierownica regulowana tylko w pionie!
Zimą nie jeździłem, ale rozwiązanie z nagrzewnicą o nieregulowanej temperaturze za 2 rzędem siedzeń to jakieś nieporozumienie. Jedyne jej zadanie to szybkie nagrzanie i natychmiastowe wyłączenie. Teraz mamy lato, więc klimatyzacja działa rewelacyjnie. Jest wydajna i dobrze trzyma parametry. Nawiew jest cichy.
Byłoby doskonale, ale.. No właśnie.. Kierowca o wzroście powyżej 180cm ma za mało miejsca na nogi!! Ja mam 188 i tu jest problem. W trasie ratuję się tempomatem. Reszta rewelacja. W 3 rzędzie siedzeń swobodnie podróżują 2 dorosłe wysokie osoby.
Nie będę marudził, wysoka, duża buda, to w środku słychać powietrze i silnik. Przy 90-100km/h jest OK.
2.9 l + automat - 5 l/100km nie będzie. Sprawdziłem: Trasa 500km, prędkość TIR + 5km/h, tempomat - 6.9l. Ta sama trasa prędkość TIR + 30 km/h 7.8l. Trasa 500km - polska powiatowa 7.2 l. Autostrada pod mocny wiatr, 130km/h - 10,5l :( Miasto - ok. 12 l
Jeśli się nie będzie psuł to byłoby super. Za tę cenę takiego czegoś nigdzie bym nie kupił!! 112kPLN - nówka sztuka nieśmigana, skóra, elektryka, automat itd.
na wyrost - nowa fura
j.w.