Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting

R-adzi-O, 6 lat temu
Silnik 1.4 DOHC 109KM 80kW
Rok produkcji 2010
Kia Ceed I Hatchback 5d Facelifting 1.4 DOHC 109KM 80kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Czuły i responsywny.
Układ elektryczny : Podnośnik szyby
Jestem drugim właścicielem samochodu i szczerze polecam każdemu kto szuka dobrego stosunku jakości do ceny. W tym przedziale cenowym trudno znaleźć godnego konkurenta. Koszty utrzymania w pełni akceptowalne. Komfort jazdy również ok ale do pewnych prędkości. Niezawodny silnik, precyzyjny układ kierowniczy i dość duża moc jak na tak mały litraż. Przy tym przebiegu nie bierze kropli oleju. Dla kogoś kto przesiada się z większego auta pewnie nie będzie to rewelacja ale dla mnie, dotychczas kierowcy "Corsiny" z silnikiem 1.0 zakup tego auta to strzał w dziesiątkę. Polecam!
Silnik jak najbardziej ok jeśli chodzi o bezawaryjność. Gorzej natomiast jeśli chodzi o wyciszenie. Nie wiem czy to zasługa samego silnika ale powyżej 130 km/h w aucie robi się bardzo głośno. Powyżej 160 to prawie nie słychać co mówi pasażer po prawej ;). Ja jednak używam samochodu głównie do dojazdów do pracy więc nie często przekraczam 120/h i polecam ten silnik. Jak na wolnossaka przystało, nie zbiera się jakoś specjalnie ale gdy wcisnę pedał gazu przy 80km/h to potrafi lekko wcisnąć w fotel i przyspieszenie jest wyraźnie bardziej odczuwalne.
Skrzynia bez zarzutu jeśli chodzi o kwestie techniczne. Biegi wskakują bez problemu po 125k km nie ma luzów na wybieraku (jak z fabtyki). Szkoda jednak, że nie dali tu jednego biegu więcej. "Szóstka" byłaby przydatna przy prędkościach autostradowych. Za brak biegu -2*. W silniku 1.6, w wersji FL już takową zastosowano.
Układ kierowniczy hydrauliczny, bardzo precyzyjny w moim odczuciu. Zawieszenie dość twarde ale przez to auto lepiej trzyma się na zakrętach.
Nie mogę ocenić gdyż prawie każdy element był malowany przez poprzedniego właściciela. Natomiast to co zostało w oryginale (błotniki, słupki, dach, progi) wygląda bardzo przyzwoicie. Progi zdrowe, przy klapie bagażnika również jest elegancko. Ogólnie zero korozji.
Jest w porządku. 4* bo nie ma rewolucji ale nic nie przeszkadza. Słupki odpowiednio osadzone i nie przesłaniają nic istotnego. Widoczność w lusterku wstecznym ok, w lusterkach bocznych lepiej niż ok.
Jak na ten rocznik i ten segment jest zadziwiająco dobrze. Z przodu są dwa gniazda 12V (jedno domyślnie dla zapalniczki), gniazdo USB obsługujące najpopularniejsze formaty muzyczne i aux in. Z tyłu niestety dodatkowych wejść zabrakło. Przyciski multimedialne na kierownicy są umieszczone w bardzo dobrych miejscach. Obsługują radio i komputer pokładowy (i tempomat jeśli ktoś ma). Odtwarzacz cd sygnalizuje diodą, że płyta jest w środku a schowek przed pasażerem jest klimatyzowany i podświetlany. Podłokietnik ma dwa schowki, płytki i głęboki. Ten głębszy jest wykończony zamszem.
Jest bez zarzutu. Grzeje, chłodzi ;), klima działa bez problemu.
Mam 182 cm wzrostu i siadając za sobą mam tyle miejsca, że mógłbym grać w golfa na tylnej kanapie. A tak poważnie to jest go dużo jak na ten segment. Przed kolanami mam ok 15cm miejsca siedząc na tylnej kanapie z przednim fotelem ustawionym pod siebie. Bagażnik też dość pojemny. Jadąc we dwoje na tydzień nad może, bez problemu się zapakowaliśmy. Ale dla większej rodziny to przynajmniej wersja kombi.
Do 100km/h prawie bezgłośnie. Potem każde 10km więcej zaczyna drażnić uszy. Jedyny poważny minus jaki odnotowałem.
Jest dobrze Spalanie w granicach 7,5 - 8 l/100km w cyklu mieszanym.
Polecam każdemu!
Podnośnik szyby po stronie kierowcy wymaga trzymania przycisku (zepsuł się automat)
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC 109KM 80kW [l/100km]