Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

gorofil, 14 lat temu
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Ceed I Hatchback 1.4 109KM 80kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Chyba dodatkowe wyposażenie oraz niezawodność, którą mogę potwierdzić po ponad siedmiu latach eksploatacji.
Układ hamulcowy : Po siedmiu latach zanieczyszczona pompa hamulcowa. Obyło się bez jej wymiany.
Karoseria : Tylna klapa podatna na korozję. Pierwsze objawy po trzech latach usunięte w ramach gwarancji. Następne plamki pokazały się po siedmiu latach, lecz teraz skorzystałem z oryginalnej zaprawki lakierniczej.
Układ hamulcowy : Podczas przeglądu po siedmiu latach wykryto nierówne "branie" hamulca ręcznego oraz ślady korozji na opaskach trzymających zbiornik paliwa. Obydwie naprawy kosztowały 80zł (aż się zdziwiłem) :)
Kupiłem ten samochód zachęcony opiniami wyczytanymi w internecie oraz w prasie i uważam, że podjąłem doskonałą decyzję. Jestem tym samochodem niemal zachwycony. Myślę, że opinii nie zmienię nawet po jego dłuższym użytkowaniu. Po siedmiu latach opinii nie zmieniam i uważam ten samochód za najlepszy z dotychczasowych. To mój czwarty pojazd i jak dotychczas wszystkie kupowałem w salonie sprzedaży.
Silnik pracuje bardzo cicho (kwestia wyciszenia kabiny)i sprawnie wchodzi na wysokie obroty, których nie używam za często (najczęściej przy wyprzedzaniu).
Nigdy nie miałem problemów ze zmianą biegów.Również wsteczny wchodzi bez najmniejszych kłopotów(wiem, że niektórzy mają z nim kłopot)
Trochę twarde zawieszenie.Przez to traci komfort jazdy.Natomiast zyskuje stabilność auta, chociażby podczas pokonywania zakrętów. Wspomaganie kierownicy również mi odpowiada
Z przodu świetnie, ale gorzej z tyłu. Sytuację ratują duże światła wsteczne oraz czujniki parkowania.
Właściwie nie ma się do czego przyczepić.Wszystko w zasięgu ręki i na swoim miejscy. Fajny podłokietnik ze schowkami oraz światełka pod sufitem i wszelkie dodatkowe wyposażenie.
Wentylacja i klimatyzacja sprawują się bardzo dobrze, a szczególnie zimą,gdy dokucza wilgoć i parowanie szyb. Już nie wspomnę lata, gdy na dworze upał, a w samochodzie przyjemna atmosfera.
Z przodu to w każdym aucie jest fajnie. Ale Kia Ceed ma również z tyłu miejsca tyle, co w niejednym aucie klasy średniej. Naprawdę nie musimy kolanami wpychać się w przednie siedzenia.
Nie wiem jak jest w autach klasy wyższej, ale w tym samochodzie można spokojnie słuchać muzyki podczas jazdy. A to jest dla mnie bardzo ważne.
Przy mojej w miarę ekonomicznej jeździe nie narzekam. Na razie koszty napraw nie wchodzą w rachubę (gwarancja),ceny przeglądów do przyjęcia,ubezpieczenia również.
W tej klasie ,gdy samochód kupowałem Ceed nie miał chyba żadnej konkurencji. Obecnie przy różnych promocjach może by ją znalazł? Ale myśle, że w dalszym ciągu pod tym względem jest w ścisłej czołówce.
Tylko wymiana radia w ramach gwarancji, które miało wadliwe oprogramowanie. Po siedmiu latach trzeba było przeczyścić pompę hamulcową (puchł pedał hamulca, a po rozgrzaniu zaczynał blokować kloc ki)
Jeżdżę Ceed'em ponad siedem lat i nie narzekam. Poważnej awarii dotychczas uniknąłem, a o awarii pompy hamulcowej wspominam wyżej.
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I Hatchback 1.4 109KM 80kW
7,4