Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

teikoi, 14 lat temu
Rok produkcji 2010
Kia Ceed I Hatchback 1.4 109KM 80kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Radio. Szok, jakość z najwyższej półki.
Generalnie in plus. Nie jest to pożeracz szos, ani limuzyna, ale normalne auto, bardzo ładnie wykonane i przyzwoicie jeżdżące. Ma FATALNE zawieszenie. Jedno z najgorszych z jakim się spotkałem. Myszkuje już przy 120km/h więc nie polecam osobą jeżdżącym szybciej. Dziury i nierówności polecam omijać.
Tu ocena jest trudna bo trzeba wypośrodkować, z jednej strony silnik jest cichy i jeśli wejdziemy powyżej 3000 obrotów to stosunkowo dynamiczny, ale przy małych obrotach to ledwie się rusza.
Chodzi sprawnie nic się nie zacina. Dla mnie OK, choć bez rewelacji. Ze względu na silnik trzeba pamiętać o jeździe na niższych biegach, chyba, że nie wyprzedzamy i nie zależy nam na dynamiczniejszej jeździe.
Zwrotność samochodu powala. Do jazdy w mieście jest super. Nie wiem jak to zrobili, ale ten samochód po prostu skręca w miejscu. Znacznie gorzej się robi przy większych prędkościach, ale to raczej zawieszenie.
Bardzo dobrze, trochę się bałem tego okna z tyłu, ale jest OK. Znacznie większy kłopot to ustawienie lusterek, a zwłaszcza prawego.
Bardzo dobrze. Wszystko dokładnie tak, gdzie być powinno. Dla super fotele, choć mogą się wydawać twarde. Sporo możliwości regulacji. Nieco irytują piszczące pasy i zamykanie automatyczne drzwi.
Uważam, że jest wystarczająca. Zimą nie było problemu i choć jest to klimatyzacja manualna nie ma problemu z jej ustawieniem.
Na fotelu z przodu kolega 190, za nim siedział drugi taki sam i obaj nie musieli trzymać kolan pod brodą.
Nie ma problemu z jakimiś specjalnymi hałasami choć jest jedno ale, kamienie na szutrowej drodze walą tak jakby wogóle nie było nadkoli.
Wszystko zależy od kierowcy, jak dla mnie to silnik jest za mały (w sensie momentu obrotowego) i jak ktoś ma cięższą nogę i lubi przyspieszyć to nie polecam - będzie drogo. Dla osób, które wogóle nie wyprzedzają i ruszają powolutku jest OK. Do przeglądów i napraw jeszcze nie doszedłem.
Przy cenie jaką firma KIA życzy sobie za samochód, wyposażeniu itp jest naprawdę doskonale.
Póki co jeszcze nic się nie zepsuło więc trudno ocenić.
Jak wyżej, wszytko na razie działa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 109KM 80kW [l/100km]

8,2