Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

zoom, 16 lat temu
Rok produkcji 2007
Kia Ceed I Hatchback 1.4 109KM 80kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Oczywiśnie nie obyło się bez drobnych zastrzeżeń, ale to przecież klasa średnia niższa. Ogólnie - na razie w porządku, zgodnie z oczekiwaniami. Dobrze wyposażone auto za naprawdę rozsądną cenę (ok.20% mniejszą niż podobnie wyposażeni konkurenci). Oczywiście będzie można wszystko zweryfikować po większym przebiegu i sprawdzeniu auta w dłuższej trasie, ale na razie wygląda bardzo zachęcająco.
Jedzie jak trzeba, muszę sie hamować, żeby nie przesadzić. Na V-ce jeżdże od 60 km/h - i można łagodnie, ale wyczuwalnie przyspieszyć. Po przekroczeniu 100 km/h nawet nie poczułem, kiedy zrobiło się 140. Noga z gazu!!
Zero problemów z wrzucaniem biegów. Fajniej jeździłoby z krótszymi przełożeniami, no ale to nie wyścigówka
Dość twardy, czuć nasze wyboje, ale bardzo stabilny. Zero kłopotów na zakrętach
Do przodu super, do tyłu niezbyt dobrze, całe szczęście, że są świetne lusterka. Ale dobrze, że dokupiłem czujnik parkowania
Wszystko pod ręką
Na razie bez zastrzeżeń, ale nie sprawdzana w ekstremach upał/mróz
Wygodnie i przestronnie
Dość dobrze, ale przy mocniejszym wciśnięciu gazu słychać. Ale przy stabilnej jeździe, to nawet ponad 120 km/h jest OK
Jeżdże głownie po mieście (na razie), wychodzi mi spalanie ok 8 l./100 km - nieco więcej niż dane fabryczne, ale mniej niż sygnalizują inni użytkownicy
Tu konkurencja na razie wysiada ;-))
Na razie bez usterek
J.w.