Ocena kierowcy - Kia Ceed I pro_cee´d Facelifting

luk, 2 lata temu
Silnik 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Rok produkcji 2011
Kia Ceed I pro_cee´d Facelifting 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Inne : nie ma uciązliwych usterek tylko brak pełnego zadowolenia z jazdy
Ja nie rozumiem skąd taka ocena tego auta. Chyba jego właściciele przed Ceed użytkowali Fiaty 125, 126, Polonezy i kombajny. Auto jest totalnie przeciętne. ani na plus ani na minus w większości aspektów. Do codziennej jazdy może być po prostu przewozem z punktu A do punktu B. Ogólnie w miarę trwałym, w miarę poukładanym, ale nic poza tym. Daleko do porządnego wykończenia, plastiki są jak flagowy standard korpo nacji - czyli nijakie, słabo spasowane choć lepiej niż w kombajnie. Silnik 1,4 ma papierowe 90 kuni, ale nijak to nie porównywalne do 90 kuni z lat 90' z byle jakiego auta. Zawieszenie potrafi dać po kręgosłupie bardziej niż skok z 5 metrów.
Słaby i jeszcze raz słaby. przy czym w jeździe miejskiej pali 9 liter . ani przyspieszenia ani oszczędności. poprzednio mieliśmy auto z silnikiem 2,4 160KM który spalał 10-11 po mieście. kupiliśmy właśnie Kia żeby było mniej, efekt taki że nie...
poprawna, po prostu dobrze pracuje, da się szybko wajchować , jest ok
Na plus że auto jest dobrze wyważone, nie ucieka z toru jazdy, wystarczy obejrzeć Top Gear gdzie znani ludzie robią czasy na torze m in taką Kia (na pewno nie 1,4 he eh) Auto może dynamicznie pokonywać zakręty, dobrze się prowadzić, chociaż układ kierowniczy pracuje nieco dziwnie, jest taki nie czuły na delikatność, jakby chciał powiedzieć "będę jechać prosto, a jak chcesz skręcić to sie weź konkretnie do rzeczy. Komfort natomiast słaby, skok zawieszenia daję się odczuć po kościach, dla mnie do jazdy okazjonalnej.
Bardzo dobrze w tej dziedzinie, żadnych purchelków, wszystko w porządku, podwozie też się trzyma, drzwi , ranty, nie ma do czego się przyczepić , a auto stoi niby pod wiatą co nie zmienia tego że jest mokre przez wilgoć.
Jest ok, z przodu dobrze , auto krótkie więc manewry nawet bez czujników nie stwarzają problemów.
Wszystko po ręką.
Działa jak trzeba, chociaż bywa problem z odparowaniem , ale ogólnie klima pracuje poprawnie,
Nie jestem jakiś bardzo wysoki (177cm) kiedy wsiadam zamiast mojej dziewczyny, bo to jej auto, nie zmieniam ustawienia fotela, chyba że na dłuższą jazdę trochę cofam, więc przestrzeń jest dobra, tak myślę. Na wyciągnięcie ręki są wszystkie przyciski panelu, kierownica dobrze leży, fotele podgrzewane. Z tyłu mało miejsca na nogi, dla dziecka wystarczy, ale auto jest krótkie, więc tak musi być.
NIe jest najgorzej jak bym się spodziewał. Chociaż daleko do aut wyższej półki, a ja nie mam porównania do tej klasy, to myślę że może być.Przy większych prędkościach, silnik daje o sobie przypomnieć warkotem, ale to chyba nie jest auto do jazdy 160..
części dostępne, model popularny, warsztaty nie mnożą problemów
nie wiem ile to to kosztowało nowe, za te 22tyś w zakupie w 2019 chyba lepiej było kupić starsze o parę lat a lepsze auto
drobnych usterek nie zanotowałem
akurat nasz egzemplarz wymagał wymiany wału korbowego, przez uszkodzoną powierzchnię na nim i przecieki do sprzęgła, które będąc w kąpieli olejowej, robiło sobie poślizgi, niech to szlag. Kupka pieniędzy .Może to nie auto winne tylko jakiś poprzedni mechanior który zmieniając sprzęgło rozpie.. lił coś więcej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW [l/100km]

7,6