Ocena kierowcy - Kia Ceed I pro_cee´d Facelifting

Michał, 6 lat temu
Silnik 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW
Rok produkcji 2011
Kia Ceed I pro_cee´d Facelifting 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Samochód jest świetny. Bardzo przyzwoicie wykonane wnętrze, "precyzyjne" przyciski, praktycznie wcale nie widać zużycia elementów wnętrza. Jak na koreańskie auto, według mnie rewelacyjnie wykończony. Prowadzenie samochodu jest również na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście, z biegiem czasu silnik mógłby być mocniejszy, ale nie jest to dla mnie najważniejsza rzecz, rekompensuje to spalaniem. Samochód od 3 lat nie sprawił mi żadnych problemów. Serwisuje go na bieżąco i nie oszczędzam na niczym.
Wersja 90KM mogłaby być bardziej żwawa, ale nie jest to dla mnie najważniejsze. Istotna kwestia to łańcuch rozrządu oraz brak koła dwumasowego.
Bardzo precyzyjna praca skrzyni biegów. Dodatkowo 6-biegów mówi samo za siebie. Skrzynia zestrojona jest dosyć "krótko" przez co prędkość maksymalna to okolice 165 km/h, ale ja nie jeżdżę szybciej.
Brak uwag. Zawieszenie, układ kierowniczy, wszystko na bardzo wysokim poziomie.
Linia wersji 3-drzwiowej, Pro Cee'd, jak dla mnie przepiękna. Nie brałem pod uwagę wersji 5-drzwiowej, gdyż po prostu mi się nie podoba. Jak na kompaktowy samochód, bardzo dużo miejsca z tyłu, bagażnik też w zupełności wystarczający. Wyjazd w 3 osoby na tydzień na narty - bez problemu.
Nie mam uwag w tej kwestii.
Wszystko jak najbardziej intuicyjne, nie mogę powiedzieć nic złego w tej kwestii.
Klimatyzacja 2-strefowa, automatyczna działa w bardzo dobry sposób, ma jeden drobny mankament. Po rozdzieleniu temperatury kierowcy i pasażera, nie ma możliwości powrotu do wspólnej regulacji. Jedyne wyjście to wyłączenie i włączenie klimatyzacji.
Ilość miejsca wewnątrz jest bardzo duża jak na ten segment.
Pewnie mogłoby być ciszej wewnątrz, ale trzeba pamiętać że nie jest to Mercedes klasy S.
Praktycznie regularne wymiany materiałów eksploatacyjnych eliminują jakiekolwiek naprawy. W swoim samochodzie wymieniałem sprzęgło (kupując samochód czułem że już się kończy) - za części z robocizną zapłaciłem 500 zł (wybrałem najdroższe sprzęgło marki LUK - koszt to niecałe 300 zł).
Za stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymujemy zdecydowanie młodszy samochód niż np. VW Golf, wykończony tak samo albo lepiej oraz o wiele bardziej nietuzinkowy.
Rzeczą oczywistą jest fakt naprawy zawieszenia raz na jakiś czas. Nie ma samochodu w którym nie trzeba tego robić. Ceny części - śmiesznie niskie.
Nie miałem żadnej poważnej usterki.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW [l/100km]

5,8