Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

Paweł P., 10 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Kia Ceed I SW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Jeżeli ktoś ma obawy związane z zakupem tego samochodu to chciałbym je rozwiać - użytkuję ten samochód od 3 lat i zrobiłem nim 70000km bez awarii! Warto też wiedzieć,że silniki 1.6crdi są naprawdę przyjazne dla portfela właściciela (1.mało pali, 2.rozrząd na łańcuszku-bezobsługowy, 3.nie ma filtra cząstek stałych, 4.sprzęgło standardowe z kołem zamachowym - nie ma DWUMASY, 5.układ paliwowy CR cały na boschu). Przeciwieństwem jest 2.0crdi - którego nie polecam..., lepiej benzyna (dla oszczędnych z instalacją gazową). Samochód na tle konkurencji nie jest ani zjawiskowy czy też szpanerki, ale świetnie spełnia swoją funkcję jako codzienne wozidło. A jeśli szykują się wakacje to można nim bez obaw i komfortowo podróżować - BEZAWARYJNY !
Fabrycznie 115KM, obecnie 130KM i 280Nm. Bez zastrzeżeń, bardzo dynamiczny już od 1500obr/min.
Skrzynia 5-biegowa, troszkę brakuje mi 6-biegu. Precyzja działania i zestopniowanie oceniam bdb . Wsteczny za każdym razem wchodzi idealnie
Jest bdb może troszkę zbyt miękkie zawieszenie (jeździłem innym cee'd ze sportowymi sprężynami-rewelacja). To kwestia co kto lubi.
Dobrze czy doskonale?
Prostota i przejrzystość
Zimą czy latem zawsze OK
Przestrzeni nie zabraknie nikomu jadąc w 4 osoby - super!
Silnika prawie nie słychać przy normalnej jeździe, uszczelki i szyby-cisza. Przyczepić się można do hałasu opon.
Nie pali 4 na sto, ale i tak jest ekonomiczny. Ważne, że bezawaryjny!
Moja ocena...
Bez usterek