Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

Mowso, 8 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2009
Kia Ceed I SW 1.6 CRDi 90KM 66kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Ogólnie świetny samochód - kupiłem 2 latka z przebiegiem 60tys, zrobiłem jakieś 70tys dodatkowe i bardzo sobie chwalę. Trochę drobnych usterek w międzyczasie ale nigdy nic poważnego. Wyjazdy na wakacje po 2tys km w jedną stronę - żaden problem :)
Silnik troszkę słaby, szukałem 110KM ale trafiła mi się w dobrej cenie 90KM - pali zauważalnie więcej niż silniejsza wersja i niestety mniej dynamiczna
Jeśli chodzi o 1-5 nie ma żadnych problemów, ale za to rano, albo po kilku godzinach przerwy zacina się wsteczny i czasem trzeba dodatkowo wysprzęglić i wrzucić jeszcze raz - irytujące :)
Nie jest to auto do ścigania się - ot rodzinne kombi z typowym bujaniem się na zakrętach. Nie mam zaufania do szybkich zakrętów, czuć czasami wynoszenie tyłu, ale do spokojnej jazdy bardzo dobre
Bardzo dobrze w lusterkach, dobrze na boki, do tyłu przeciętnie, do przodu dobrze - można podjechać pod światła dość blisko. Słupki boczne dość szerokie, ale niestety większość aut którymi jeździłem tak ma :(
Hmmm... wszystko tam gdzie powinno. W kabinie sporo schowków itp. W bagażniku bardzo fajne pomyślane rozwiązanie ze schowkami pod podłogą.
Dość długo się nagrzewa w zimę, jak to diesel :( Klimatyzacja daję radę z odparowywaniem w zimę i schładzaniem w lato, tylko trzeba dbać i przynajmniej raz na dwa lata ją serwisować. Minus za wiecznie zakurzoną kabinę - wymieniam filtr kabinowy częściej niż zalecane i albo przez ten Śląsk i kopalnie mam masę kurzu w środku :(
Bez zastrzeżeń 4 osoby dorosłe mogą podróżować komfortowo z przodu i wygodnie z tyłu. Nie jest to Superb ale jest ok
No i tu jest dość słabo. Wyraźnie słychać szum opon, opływające powietrze na relingach i silnik powyżej 120km/h. Piasek, kamyczki, kostkę brukową itp również :(
Średnie spalanie z 70tys to 6,6L więc ok, Serwisy w Kia dość drogie, zazwyczaj zabieram swoje materiały więc wychodzi trochę taniej, ale i tak zazwyczaj w granicach 800-1300zł za przegląd
Za taką cenę - niecałe 30tys za wtedy 2 letnie auto, ze świetnym wyposażeniem i to już w wersji M mamy 6 poduszek, mp3, komputer pokładowy to jest rewelacja. Kia chciała się wbić na rynek ceną i wyposażeniem i jej się to udało. Niestety nowe modele po 2012r już sporo droższe, ale za to nie odbiegają już od konkurencji jeśli chodzi o jakość materiałów
Na gwarancji sporo drobiazgów, najbardziej wkurzający sensor poduszki bocznej z którym musiałem jeździć 4x aż zdiagnozowali właściwie
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 90KM 66kW [l/100km]