Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW

iPrzemo, 15 lat temu
Silnik 2.0 CRDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Kia Ceed I SW 2.0 CRDi 140KM 103kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : .... ;-) Możliwość podłączenia pendrive .... To żałosne ale tylko to jest w nim pozytywne !!!
Przeniesienie napędu : Sprzęgło, wibrujący dwumas powoduje uszkodzenia elementów sprzęgła.
Silnik : Oprogramowanie sterujące silnikiem jest źle przygotowane
Bardzo kiepska konstrukcja, przy jeszcze gorszym serwisie na pewno się nie obroni w Polskich realiach.W cenie 80 tyś zł jak napisał jeden z kolegów nie można kupić lepszego auta. Hmmmm .... no to chyba kolega się mało rozglądał. Za 78 tyś zł można kupić Avensisa w kombi 125KM D4D + systemy bezpieczeństwa. Bez lakieru metali i bez czujników cofania. GENARALNIE NIE POLECAM TEGO AUTA. TO BARDZO KIEPSKA KONSTRUKCJA I AWARYJNA. JUŻ KILKA RAZY BYŁEM W SERWISIE NA POWAŻNYCH NAPRAWACH. Co do serwisu to faktycznie takiego to jeszcze jak jeżdżę blisko 10 lat nie widziałem. Ludzie z łapanki, oni nie mają bladego pojęcia co się dzieje z autem. No najlepiej i to sami mówią że jak się coś urwie to oni zrobią. Ale jak wcześniej stuka i wyje to nie będą robić. To prawda z czasem napraw gwarancyjnych. Moje auto było w ASO 15 dni (udokumentowane mam tylko 12 bo nie założono tzw. ZLECENIA).
Z komory silnika dobiegają czasem dziwne metaliczne dźwięki, buczenie charczenie itp. Piszczą już paski. ASO sugeruj jeździć aż się coś urwie bo oni nie wiedzą co to !!!!
Pracuje mało precyzyjnie = tak jak w Lanosie po przebiegu 300 tyś km
Samochód w wersji 140 KM/ Optimum + skórze w oryginalnym wyposażeniu posiada opony Micheli Energy - coś strasznego. To tak jakby do Maybacha założyć instalację gazową !!! Opony nie nadają się do dynamicznej jazdy. Auto wylatuje z zakrętu, a na mokrej drodze jazda powyżej 80 km/h to szaleństwo. Po wymianie opon na inne okazało się że układ zawieszenia nie radzi sobie z ciasnymi zakrętami. Auto buja na wszystkie strony i jest strasznie podatne na boczne i czołowe podmuchy wiatru !!!!! Zawieszenie zwłaszcza w wersjach z mocnym 140 KM silnikiem powinno być utwardzone !!!
Klimatyzacja jest mało wydajna !!!!
Jakość jest bardzo niska a cena wysoka.
Kiepska jakość wykonania elementy wewnętrzne za chwilę odpadną bo już trzeszczą i wyją !!!
Auto posiada wiele wad fabrycznych, temat wibrującego sprzęgła - tzw. dwumasu itp. to standard.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 140KM 103kW [l/100km]

6,2