Ocena kierowcy - Kia Ceed II Hatchback 5d

smk, 4 lata temu
Silnik 1.4 DOHC 100KM 74kW
Rok produkcji 2012
Kia Ceed II Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Dobry solidny samochód za przyzwoite pieniądze. Porównany będzie do Opla Astry i 10 - letniej Mazdy. Zapraszam do lektury i łapka w górę :)
Za słaby do tego auta, ma fajną, dziwną charakterystykę - ciągnie od dołu, harmonijnie rozwija swoja moc. Wystarczy na miasto, ale na trasę w 5 - za mało. Silnik w ceed to problem - niestety zwykłego 1.6 prawie nie ma (to ten sam silnik co 1.4 tylko dłuższy skok tłoka) a 1.6 GDI odradzam - są problematyczne (poczytajcie fora)
Bardzo mocny punkt auta, biegi wchodzą lepiej niż w maździe, lekko i przyjemnie, nic nie haczy
Dobry, ale w starszym oplu porównywany, dobrze wybiera nierówności, dość cichy. Jeśli zdecydujesz się na LPG - siada tył, wymień amortyzatory na te z kombii, pasują tak jak w ceed I, są 1 cm wyższe i 1,5 mm grubsze, w czwórkę z bagażami nad morze - nie dobiło ani razu, wcześniej we trójkę na dołach dobijało
Mieszkaj na starym osiedlu. Kup w marę nowe auto. Somsiedzi cię pokochają czego wyrazem będą liczne wgniotki i "przypadkowe" kilkucentymetrowe otarcia, a nawet pięknie odbita podeszwa trepa na tylnym nadkolu, którą mogę do dziś podziwiać + wgniecione dwoje drzwi po miesiącu na parkingu. Efekt - parkuj dalej, na innym parkingu(zawsze mnie to zastanawiało - czemu sąsiedzi z lepszymi autami parkują tak daleko?) i podejmij decyzję o przeprowadzce na nowe osiedle. Pozdrawiam kochanych somsiadów, zwłaszcza starszego pana od vectry B Inny wątek - Ceed II nie rdzewieje. Wcale. Nigdy. no niet nein nicht keine!
Tak średnio - żeby siedzieć wygodnie trzeba ułożyć się nisko, co automatycznie ogranicza widoczność. Kwestia przyzwyczajenia, ale na parkingu dalej nie jest idealnie.
dużo schowków, wielki plus za schowek na okulary i podłokietnik, bardzo wygodne fotele - po 12 h jazdy plecy nie bolą, przełączniki w zasięgu
wydajniejsza niż w maździe, szybko schładza, szyby nie parują
ja + żona + teściowa+ 2 duże foteliki i daje radę. W 4 nad morze pełen komfort. Przy maksymalnym wychyleniu siedzenia dziecko z tyłu w foteliku ma miejsce na nogi, więc ok. Bagażnik ok, ale po montażu LPG i butli 52 l. trzeba było wyjąc wkładkę i jest trochę gorzej, polowałem na kombii ale nie trafiłem.
Auto ciche, do 140 km/h można spokojnie rozmawiać, troszkę słychać silnik przy przyspieszaniu, przy normalnej jeździe bardziej słychać koła niż silnik, ale to minimalne wrażenie.
Przy tym przebiegu żadnych napraw, tylko serwis olejowy, klocki, części w rozsądnych cenach Co mnie skłoniło do tego całego wpisu - SPALANIE PALIWA WG komentarzy - to ściema. Wiem że kazdy z Was chce się pochwalić ale...... proszę nie przesadzać Jeżdżę bardzo spokojnie, wg wskazań na kompie i w mieście i pod miastem pokazuje bez korków latem ok. 7,5 l (oczywiscie przekłamuje przy tankowaniu widać - o ok. 0,5 l ) więc realnie koło 8, a co będzie w zimie/jesienią? Bądźmy realistami i nie wprowadzajmy ludzi w błąd, nie jesteśmy dilerami :). Spalanie gazu koło 8,5-9,5 l/100 km
Za przyzwoite pieniądze jakość porównywalna z autami niemieckimi i japońskimi (miałem wiele lat lub mam), z tym że silnik mniej awaryjny od TSI a auto tańsze od toyoty/ hondy/mazdy
popękane plastiki w środku, przy fotelu i na tunelu środkowym, ogólnie środek robi wrażenie delikatniejszego niż w maździe i taki jest - łatwiej coś urwać, zadrapać, uszkodzić
"0" zobaczymy za rok, bo przebieg na razie za niski

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC 100KM 74kW [l/100km]