Ocena kierowcy - Kia Ceed II Hatchback 5d

pilara, 10 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2012
Kia Ceed II Hatchback 5d 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo wysokiego spalania,elastyczność silnika wiele mu nie brakuje do jednostek doładowanych turbo.
Witam,jeżdżę ceedem od maja, przejechałem 6000 tyś więc mogę już coś napisać.Silnik jak na benzynowy wolnossący uważam za bardzo udany,jest dynamiczny,bardzo cichy,elastyczny bez problemu na piątce można przyspieszać od 60km/h.Bieg 6-ty komputer chce już od 80 km/h.Niestety to spalanie.
Skrzynia super,biegi wchodzą płynnie bez haczenia,bardzo precyzyjnie.
Przesiadłem się do ceeda z focusa 2 czyli auta które słynie z dobrego układu jezdnego.Spodziewałem się że ceed mnie rozczaruje,a tu niespodzianka.Auto bardzo dobrze się prowadzi,jest przewidywalne,brak stuków na dużych nierównościach.Układ hamulcowy super,układ kierowniczy też dobrze,ale wspomaganie za silne.
Widoczność do przodu ok.do tyłu dużo gorzej,przeszkadzają tylne słupki,proponuję czujniki cofania.
Rewelacja nie ma się do czego przyczepić,wszystko na swoim miejscu.Wyjechałem z salonu i czułem się w tym aucie,jakbym nim jeździł miesiąc.
Niby ok.ale focus był pod tym względem lepszy.Mam takie odczucie że klimatyzacja lepiej chłodzi jak jedzie się szybciej.Ogrzewania nie sprawdzałem bo zima dopiero będzie.
Bardzo dużo miejsca na nogi z tyłu,podobno tylko octavia i cruz mają więcej w tej klasie aut.Z przodu też super wygoda.Oparcie tylnej kanapy jest wyprofilowane,więc trzy osoby z tyłu mogą mieć problem,ale dla cztery osoby jadą jak S klasą
Rewelacja!!!!
Całość auta psuje spalanie!Po przejechaniu 4000 zużycie w mieście spadło do 9,5l,ale wcześniej 12l to standard,byłem załamany a biegi zmieniałem tak jak chciał komputer.Najniższe spalanie jakie uzyskałem nie przekraczając 100km/h to 6l.jazda do 140km/h to wynik 7,5l Jazda bardzo szybka u naszych zachodnich sąsiadów w pięć osób+bagażnik załadowany to 10,7l

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]

8,3