Ocena kierowcy - Kia Ceed II Hatchback 5d

Banasz, 5 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2014
Kia Ceed II Hatchback 5d 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Przed zakupem auta korzystałem z opinii tego serwisu. Były bardzo pomocne, więc postanowiłem sam dodać komentarz po 4 latach użytkowania samochodu. Jestem bardzo zadowolony. Auto do tej pory nie sprawiło absolutnie żadnych problemów. Przed zakupem, w porównaniu do wielu, wtedy bardziej popularnych marek, wypadał lepiej. Do tej pory nie zmieniłem zdania na ten temat. Jedyna usterka jaka się przydarzyła, to uszkodzenie reflektorów LED. Usterka dość powszechna, z tego, co zdążyłem wyczytać na forach. Co ważne, po prawie 4 latach użytkowania samochodu, cały reflektor został wymieniony na gwarancji. Wymienili mi nawet żarówkę, od doświetlania zakrętów, która była spalona.
Mocy jest wystarczająco, ale faktem jest, że trzeba dość umiejętnie używać skrzyni biegów żeby z całości skorzystać. Wydaje mi się, że dzięki temu odwdzięcza się dość dobrym spalaniem. Kulturę pracy oceniam na wysoką. W trasie i po mieście jeździ się równie przyjemnie.
Bardzo mi odpowiada. Biegi wchodzą pewnie, bez zgrzytów. Drążek leży w dłoni świetnie. Nie jeździłem wieloma samochodami, ale z tych, które miałem okazję prowadzić , w tym biegi zmienia się najlepiej.
Nie jestem bardzo doświadczonym kierowcą, więc nie mam za wiele do porównania. Opcja wyboru mocy wspomagania kierownicy raczej nieprzydatna. Raz wybrałem najbardziej odpowiadającą i do tej pomory nie zmieniałem - chyba, że dla zabawy:P
Na razie nic się nie dzieje;)
Kapitalne lusterka! Duże, z zagięciem, które zmniejsza martwą strefę. Mam kamerę cofania, która znacząco poprawia widoczność do tyłu - nie wiem jak by było bez niej.
Wszystko jest na swoim miejscu. Super bagażnik, który po złożeniu foteli, daje idealnie płaską powierzchnię. Wydaje mi się, ze jest jednak o te kilka przycisków za dużo. Niektórych do tej pory nigdy nie użyłem. Wielu prawie w ogóle nie używam.
Bardzo łatwo osiągnąć komfort cieplny. Z klimą nie ma żadnych kłopotów. Opcja maksymalnego nawiewu na przednią szybę bardzo pomaga w zimie. Nigdy nie użyłem skrobaczki (odmrażacz do szyb + nawiew)
Z tyłu nie za dużo miejsca. Był drobny kłopot przy lepszym foteliku dla dziecka za fotelem pasażera (brak miejsca na nogi).
Uważam, że, jak na tę klasę, jest bardzo dobre. Niejednokrotnie złapałem się na tym, że silnik jest włączony/wyłączony, gdy było odwrotnie. Wyciszenie od strony zawieszenia jest trochę gorsze.
Uszkodzony światło LED - wymieniono na gwarancji.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]