Ocena kierowcy - Kia Ceed II Hatchback 5d

Silnik 1.4 CRDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2012
Kia Ceed II Hatchback 5d 1.4 CRDi 90KM 66kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń w środku i stylistyka
Zawieszenie : Bardzo wg mnie fajne zawieszenie i tłumienie oraz trzymanie się drogi
Silnik : dość słaby silnik w dolnym zakresie obrotów, ale nie ma tragedii chyba, że porównujesz auto z 3litrowym dieslem to wtedy wypada blado
Realnie podchodząc i dobrze wiedząc do czego auto ma służyć za taką cenę , auto oceniam dobrze. Auto bezawaryjne, tanie w eksploatacji, obszerne i oszczędne w spalaniu to jego główne zalety. Stylistyka może się podobać i wygląda nieźle to kwestia gustu. Dobrze zestrojone zawieszenie i komfortowe tłumienie, dobrze się prowadzi i jest przyjemne w środku oraz obszerne. Nie wymagajmy od auta kompaktowego cudów, ale jest bardzo poprawne i przyjazne
Silnik jest bardzo oszczędny i bezawaryjny , ale ma dwie podstawowe wady - 90KM nie wiem gdzie one są, nie jestem specem i nie będę się na takiego silił, ale albo skrzynia jest źle zestopniowana, albo te konie to źrebaki (0 konne diesle konkurencji jeżdżą żwawiej, ale silnik fajnie brzmi jak na diesla, cichutko pracuje i mało pali i jest bezobsługowy. W internecie krąży opinia, że jest wadliwy bo poniżej 2tys obrotów jest bardo słaby, a wg mnie to jest właśnie złe zestawienie skrzyni z motorem bo trzeba go trzymać w okolicy 2tys aby miał parę. Realnie da się z tym żyć i normalnie jeździć, znam o wiele gorsze przypadki za ekonomie i bezawaryjność 4+ za elastyczność 3- w sumie daje 3 :)
Działa poprawnie i cicho ,ale nie jest mega precyzyjna
Zawieszenie neutralnie zestrojone, nie jest ani miękkie, ani twarde, w sam raz do tego szeroki orzstaw osi i nisko osadzony środek ciężkości i auto prowadzi się wg mnie bdb jak przyklejone
Widoczność wg mnie jest bardzo dobra - auto jest tak przeszklone z przodu, że czujemy się jak w VANIE lub kabinie bombowca na stanowisku strzelca pokładowego :)
Wszystko jest na swoim miejscu - prostota i funkcjonalność i bezawaryjność
Szybko się nagrzewa i ma wydają dmuchawę - jest poprawnie
Jest dobrze, z przodu super z tyłu poprawnie - to na swój gabaryt duże auto w środku
jest poprawnie do 140 nie ma co narzekać
Tanie auto w utrzymaniu, bezawaryjne i bezobsługowe , mało pali , a części są tanie
Auto z rynku wtórnego także uważam, że za cenę zakupu dostajemy bardzo fajnego kompakta - oczywiście trzeba być rozsądnym i zdawać sobie sprawę , że to nie jest auto klasy premium
Przejechałem autem w cyklu miejskim 12 tys km w ciągu 6 mcy i nie było żadnej awarii
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 CRDi 90KM 66kW [l/100km]