Ocena kierowcy - Kia Ceed II Kombi Facelifting

slavq1983, 7 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2015
Kia Ceed II Kombi Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Tak na wstępie, krótkie wyjaśnienie, zdecydowałem się na tę opinie bo przy zakupie pierwszego auta również szukałem opinii na takich portalach, niestety wiele jest bardzo lakonicznych i zdecydowanie nie ułatwiają wyboru. Dlatego mam nadzieję, że moja pomoże kilku osobom... Jest to moja druga Kia, tym razem w wersji Kombi wyposażenie L plus nawigacja, podgrzewana kierownica, elektrycznie regulowany i podgrzewane fotele przednie, elektrycznie składane lusterka i elektroniczny wyświetlacz, niestety nie pamiętam jak pakiety , które zawierają te opcje się nazywają, auto kupione na wyprzedaży rocznika ( pierwsza Kia HB wyposażenie M+pakiet DFA, przejechane 20 tys.). Auto zmieniłem bo powiększyła mi się rodzina. Za całokształt 5, solidne auto z pewnym silnikiem w bardzo dobrej cenie. Kilka drobnych uwag ale to po niżej
Silnik nic nadzwyczajnego, ale też nie spodziewałem się wodotrysków, chciałem pewnej jednostki (w dobie wątpliwej trwałości niektórych silników) i taką wydaje się, że otrzymałem co prawda mało jeszcze przejechane ale poprzedni Kia była z tym samym silnikiem i ie było, żadnych problemów. Oczywiście osiągi nie najlepsze, pewnie też odstaje od wszystkich turbodoładowanych, ale dla mnie ok, chociaż jak jedziemy całą rodziną trochę mocy brakuje, no ale brałem to pod uwagę przy zakupie. Zatem nie narzekam. Spalanie w mieście około 8l/100 w trasie nie przekracza 7l/100
Do skrzyni biegów żadnych zarzutów nie mam, przełożenia wchodzą pewnie, ale to chyba standard w dzisiejszych czasach...nie daję największej oceny bo nie mam porównania do innych marek, zatem się nie wygłupiam.
Zgadzam się, że najbardziej precyzyjny to on nie jest, jestem w stanie sobie wyobrazić auto o lepszej charakterystyce w tym przedmiocie, ale też zdecydowanie nie jest to wada, która dyskwalifikuje to auto. Moim zdaniem jest on na przyzwoitym poziomie.
Widoczność bardzo dobra, na ocenę maja również wpływ czujniki parkowania i kamera cofania, które wpływają ewidentnie na poczucie widoczności :-) Z początku uważałem wszystkie elektroniczne gadżety za niepotrzebne pompujące cenę za auto, tak użyteczność kamery cofania czy czujników parkowania cenię bardzo wysoko
Obsługa intuicyjna, wszystko w zasięgu ręki, może tylko podłokietnik powinien być trochę dłuższy, chyba w opcjach taki jest , ale mój jest standardowy i moim jest słaby.
Klimatyzacja spisuję się bardzo dobrze (mam automatyczną dwustrefową), szkoda, że nie ma nawiewu osobnego na tylne siedzenia. Chyba jest w opcjach, ale moim zdaniem powinno to być standardem. Mam podgrzewane przednie siedzenia, ale tego nie używam, rożnych rzeczy się o ewentualnych niebezpieczeństwach dla męższczyzn z tym związanych naczytałem :-)
Moim zdaniem super, zresztą to kombi, zatem nie ma co narzekać. Jedna tylko uwaga, w bagażniku jest taka ruchoma aluminiowa listwa, służy chyba do organizacji przestrzeni bagażowej, ja ją ściągnąłem, moim zdaniem mało to pożyteczne i ogranicza dostępną przestrzeń, ale może inni wykorzystują ją bardziej.
Na autostradzie głośno już przy 120 k/h, radio musi grac naprawdę głośno aby dało się zrozumieć o czym mówią, ale to auto klasy kompakt i chyba wiele się spodziewać nie można. Mniejsze prędkości, zarzutów nie mam.
No koszty jak koszty, serwisuje w autoryzowanej stacji, mały przegląd około 450 zł duży 900 zł, ale to jedyne koszty pozostały koszt to koszt benzyny i ubezpieczenia auta.
No moim zdaniem to największa zaleta Kii, bardzo dobrze wyposażone w rozsądnej cenie, bije na głowę innych rywali klasy kompakt, których ja brałem pod uwagę, tj: Toyota Auris, Ford Focus, Opel Astra, Hyundai I30.
Żadnych drobnych usterek, no ale niewiele przejechane.
Nie ma drobnych tym bardziej nie ma poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Kia Ceed II Kombi Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW