Ocena kierowcy - Kia Cerato Hatchback

Silnik 2.0 CRDi 112KM 82kW
Rok produkcji 2005
Kia Cerato Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW od 2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfortowe, pewne, bezawaryjne
Polecam ten samochód dla każdego kto jest już znudzony niemieckimi samochodami i nudnymi japońcami. Ten samochód to kompromis między udanym golfem 5, a niezawodną toyotą corollą. Jest tu dużo więcej przyjemności z jazdy niż w golfie, a pod względem usterkowości może nawet bije toyotę! Cerato jest samochodem mało popularnym na naszym rynku, ale sympatyków nie brakuję (jeszcze nie słyszałem od żadnego użytkownika tego samochodu złej opinii). Warto chyba podkreślić fakt, iż pracuję na serwisie KIA :) Wierzcie lub nie, ale od 2006 roku ani jedna cerato nie przyjechała na serwis z usterką! Tylko na przeglądy związane z wymianą oleju i filtrów. Na podstawie tego sam nabyłem ten samochodzik przeszło rok temu z rynku wtórnego (francja) i potwierdzam - samochód bezawaryjny. Wadą fabryczną tego modelu jest błędnie działający komputer oraz wibracje silnika przy zbyt niskiej prędkości obrotowej (do 1500obr).
Silnik dobrze dobrany do samochodu (waga samego pojazdu prawie 1400kg!!!), elastyczność silnika bardzo dobra (ciągnie od 1600obr, a wciska w fotel od 2000obr)
Biegi nie haczą, nawet wsteczny jak na koreańczyka ładnie wchodzi. Wadą (według mnie) jest troszkę źle zestopniowana skrzynia biegów.
Tutaj chyba każdy użytkownik tego samochodu przyzna duży plus za całokształt układu jezdnego-rewelacja
Nie ma co narzekać
Bez zarzutu
Klima-super, ogrzewanie-szybko i sprawnie, zimą niezastąpione ogrzewanie przedniej szyby. Ogólnie super
W tej klasie jest to jeden z bardziej komfortowych samochodów z jakimi miałem styczność
Wyciszenie jest, ale silnik niezależnie od obrotów nieco za głośno słychać
Pod względem zużycia ropy nie jest to co prawda oszczędne TDI, ale jest OK. Naprawy?-ten samochód jest naprawdę prawie bezobsługowy
Samochód 5-letni z najwyższym wyposażeniem(climatronic,10airbag,pełna elektryka)nabyłem za śmieszne 15tyś zł. Zdecydowanie polecam
Nie ma się czego czepiać, choćbym chciał!!!! Poza filtrami i olejem nawet żarówki nie zmieniałem.
Auto zupełnie bezawaryjne

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 112KM 82kW [l/100km]