Ocena kierowcy - Kia Cerato Sedan

Aqua, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Kia Cerato Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW od 2004 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność. A to 70 % sukcesu w każdym samochodzie. Reszta to komfort, osiągi, spalanie, bajery.
KIA Cerato, to dobry wóz, w tej chwili już tylko na rynku wtórnym. Odpowiedni dla kogoś kto szuka pojazdu bez fajerwerków, ale dobrze wykonanego, o znikomej awaryjności, dość oszczędnego, wygodnego dla 3-4 osób (zwłaszcza 2 dorosłych plus dzieciaki).
Rakieta to to nie jest, zwłaszcza na gazie. Ale jeśli ktoś potrafi operować pedałami i lewarkiem biegu, to sobie poradzi. A do spokojnej jazdy, to każdy silnik dobry, jak sprawny.
To jedna z dwóch największych wad tego samochodu (obok niewygodnych przednich foteli, przynajmniej dla wysokich osób). Moim zdaniem źle zestopniowana i z tendencją do haczenia przy wrzucaniu biegu.
Może być.
Tu bez zastrzeżeń. Wszystko tak, jak powinno być. Dobre lusterka boczne i wsteczne wewnętrzne.
Wszystko tak jak powinno być. Przyciski czytelne i dobrze rozmieszczone (a mam najbogatszą wersję). Ponadto schowek na okulary nad lusterkiem wstecznym, czego nieraz brakuje w trzy razy droższych samochodach. Dobrze umiejscowiona między przednimi fotelami podwójna wnęka na napoje. Dobry podłokietnik.
Dobra i sprawna klimatyzacja, choć zimą mogłaby szybciej odparowywać.
Z tyłu nigdy nie jechałem. Z przodu przestrzeni dość.
Do 120-130 km/h nie jest źle. Da się spokojnie rozmawiać, albo słuchać muzy bez dużego "volume". Powyżej tej prędkości zaczyna trochę huczeć.
Benzyna - nie wiem, nie sprawdzałem. Gaz - zależy od temperamentu kierowcy. W mieście ok. 10,5 l. Na trasie ok. 10 l. Przy bardzo szybkiej jeździe (150-160 km/h) ok.11,5 l.
Coś było, ale tak drobne i tak rzadko, że nie pamiętam co.
Zero awarii przy średnim rocznym przebiegu ok.32.000 km !!! Podobnie było z moim Hyundaiem przez 150.000 km w ciągu 5 lat. Koreańcy naprawdę potrafią robić solidne wozy !
Kia Cerato Sedan