Ocena kierowcy - Kia Optima I Sedan

Nowy, 2 lata temu
Silnik 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2013
Kia Optima I Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Samochód posiadam rok zakupiony w salonie Kia. Pierwszy właściciel, który zostawił go w rozliczeniu. Nigdy nie planowałem jeździć "koreańczykiem". Głównym zamysłem było audi i volkswagen. Kiedy zobaczyłem go na ogłoszeniu i w salonie wyglądem z zewnątrz jak i w środku przebijał "niemca". Nie sądziłem, że koreańczycy tak dorównają niemieckim samochodom kiedykolwiek. Z wyglądu ma agresywny wygląd i piękna stylistykę, która przykuwa wzrok na ulicy i każdy mnie pyta co to za samochód, chociaż w moim miejscu zamieszkania takich optim można policzyć na palcach jednej dłoni. W środku pięknie wykończony.Auto z pełną odpowiedzialnością mogę polecić jeśli chodzi o wygląd, dynamikę, jak i spalanie. Warte pieniędzy i zainteresowania. Zależy kto co lubi, ale frajdy z jazdy duża jeśli ktoś lubi przycisnąć, bo jest z czego wydusić to przyspieszenie.
1.7 crdi 136 km to silnik oszczędny i dynamiczny. Przy wyprzedzania ciągnie ładnie i idzie, jak po szynie, a jednocześnie trwaly. Na masę samochodu, która wynosi 1450 kg jest "ideolo". Nic ďodac nic ująć.
6-stopniowa, dobrze spasowana skrzynia. Krótkie przełożenia i szybkie wchodzenie na obroty powoduje, że można szybko zmieniać biegi i można osiągnąć oszczędne wyniki w spalaniu. Ten samochód nie lubi mocnego podciągania na biegach. Biegi dobrze wchodzą i płynnie.
Jak dla mnie bardzo dobry i żadnych problemów, jak narazie.
Żadnych śladów rdzy. Jedynie ma miękki lakier i o odpryski łatwo, ale bez paniki. Jest na duży plus.
Z przodu bardzo dobra, ale z tylu już mniej, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Nie można przyczepić się.
Jeśli chodzi o to jest ok. Klima szybko się załącza i chłodzi. Wentylowane fotele też duży plus, natomiast ogrzewanie zwłaszcza w zimę jest B.dobre. Co najważniejsze szybko łapie temperaturę w zimę i nagrzewa się szybko, jak na diesla.
Tu jestem zaskoczony. Można by dwie świnie włożyć i jest dobrze. Miejsca full nawet nie spodziewałem się.
Na postoju nie słychać go aż tak, jak to ma w zwyczaju diesel. Wyciszenie na tę jednostķę na wysokim poziomie. Przy wolnej jeździe po mieście 40 km/h słychać go, natomiast przy dużych prędkościach nawet znajomi mówią, że cichy, jak benzyna.
Narazie nie miałem poważnych awarii, ale wymiana oleju, filtrów czy żarówki nie kosztuje wielkiego majątku.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW [l/100km]

5,6