Ocena kierowcy - Kia Optima II Sedan

Mariusz, 4 lata temu
Silnik 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Rok produkcji 2016
Kia Optima II Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto z zewnątrz wydaje się nie duże. Lecz gdy wsiadziemy do środka, nagle zastanawiamy się skąd tyle przestrzeni :), miejsca jest tyle co w BMW serii 7
Auto naprawdę super wygodne i przede wszystkim przestronne. Komfort podróżowania nie odbiega od komfortu podróżowania samochodami klasy premium. W wersji standardowej otrzymujemy bogate wyposażenie. Samochód dobrze wykończony w środku. Może jakość materiałów nie jest z tej najwyższej półki, ale tez nie jest z tych najniższych półek, z których w większości wykonuje sie wykończenia samochodów w segmentach od A do C. Moja Optima jest z silnikiem 1,7 CRDI w wersji z automatyczną 7 stopniową skrzynią biegów i w tym miejscu mogę uczciwie powiedzieć, że to jedyny mankament samochodu. Oczywiście mankament do całości, żeby nie było że jakaś całkowita porażka. Po prostu, 140KM jest nie wystarczające do tego, aby czuć w pełni przyjemność z jazdy, szczególnie przy prędkościach autostradowych. Nie oznacza to jednak, ze powyższa jednostka nie ma plusów. Przede wszystkim jest cicha i wg wcześniejszych opinii na temat tego silnika w innych samochodach, bardzo żywotna. Dodatkowo sprawia, że auto jest dynamiczne podczas poruszania się po mieście. Jednakże dynamiczna jazda tym samochodem sprawi, że spalanie tego samochodu wzrośnie o jakieś 2l więcej niż w przypadku jazdy spokojnej. Jak juz jesteśmy przy danych spalania, to u mnie kształtuje się następująco: miasto: 5,5l/100km; trasa: 6,5l/100km; średnie: 6l/100km. Powyższe dane dotyczą pełnego obrazu jazdy, czasem spokojnie a czasem dynamicznie. Pewnie każdy zwroci uwagę na fakt, że w trasie więcej niz w mieście.... A no tak! Jak już wspomniałem wcześniej, jednostka jest ciut za mała do tego samochodu i przy prędkościach powyżej 120 km/h spalanie troszkę wzrasta, stąd spalanie w mieście jest niższe. Być może w trasie, nie na autostradach, będzie duzo lepiej. Z tym ze akurat ja mam do wyboru tylko autotrady lub miasto (mieszkam w Londynie). Reasumując, samochód oceniam na "piątkę" i gdybym miał ponownie kupić Optimę, zrobiłbym to bez żadnego zastanowienia :).
Za słaby do tego samochodu, brakuje ok 30KM, co oczywiście przekłada się na wyższe spalanie.
Jednym słowem super! Nie czuć zmiany biegów, nie szarpie, jest szybka. Żadnych minusów.
Wypośrodkowany pomiędzy twardym a miękkim. Jest w sam raz dla spokojnej jazdy.
Auto przestronne i wygodne
Na obecną chwilę bez żadnych usterek