Ocena kierowcy - Kia Optima II Sedan

Kia Optima II Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Silnik : spalanie bomba
Inne : PRZESTRZEŃ I BAGAŻNIK WOW
Karoseria : Rysuje się czarny lakier jak się nie uważa. Ale jak się dba to wygląda zacnie.
Świetne auto. Mam wersję "najbiedniejszą", czyli M, ale nic więcej nie potrzebuje. Mocy jest wystarczająco aby komfortowo poruszać się po autostradzie. Spalanie bajka, 5 litrów trasa, miasto 7. Serwis jest w rozsądnych pieniądzach. Dwie rzeczy które mnie w Optimie JF urzekły totalnie to ilość miejsca w kabinie pasażerskiej i bagażnik. Wielkie brawa. Pojechałem po rower pod Decathlon, kupiłem, wyszedłem z nim na parking, złożyłem tylną kanapę, włożyłem rower do bagażnika (góral ramą XL, koła 28"), zamknąłem bagażnik. Obok stał pewien pan swoim nowym Dusterem, również kupił rower, niestety musiał zdemontować przednie koło aby się zabrać :) Wygląd Optimy to oczywiście rzecz gustu, mnie jednak odpowiada on bardzo, piękna linia nadwozia, opadający dach jak w grand coupé, śliczna dupcia i zadziorny pyszczek. Jest super. Materiały w środku dobrej jakości, nic nie trzeszczy :) Ogólnie jestem bardzo zadowolony i bardzo żałuję że następca, Kia K5 nie jest oferowany w europie...
Silnik jak to klekot, działa, jeździ, dobra dynamika. Głośny na zimnym.
Bardzo mi odpowiada specyfikacja manualnej skrzyni, biegi wchodzą gładko, krótki skok.
Bez uwag, jeździ i wybiera bardzo dobrze.
Tu odejmuję gwiazdkę za jakość lakieru. Nie wiem czy w każdym czarnym samochodzie tak jest że bardzo łatwo zarysować, ale tu mam wrażenie że rysuje się od patrzenia. Dobry wosk musi być kładziony regularnie. Raz robiłem Detailing i odświeżanie lakieru, od tamtej pory unikam szczotek na myjniach.
wszystko wszędzie widać plus kamera cofania.
Wszystko w zasięgu ręki, obsługa multimedia bardzo prosta, również obsługa z kierownicy. Bardzo dobry panel z guzikami fizycznymi, obsługa bez odrywania wzroku od drogi.
W zimę szybko grzeje, w lato super chłodzi klima dwustrefowa. Grzanie tylnej szyby działa wyśmienicie.
Hehe. Mam 188 cm i siadam za sobą na luzaku i mam jeszcze 10 cm przed fotelem... Jak siadam za żoną to czuję się jak w S klasie... Nie no tu jest ekstraklasa jeśli chodzi o przestrzeń.
Tu mogło by być lepiej. Ale wciąż 4/5.
Nie drenuje kieszenie, nic a nic. Do tej pory sama eksploatacja, tarcze i klocki, filtry, oleje...
Chyba nic lepszego na rynku nie było...
ZERO. Kompletnie nic się nie dzieje, auto z czerwca 2017 roku.
ZERO. Kompletnie nic się nie dzieje, auto z czerwca 2017 roku.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW [l/100km]

6,7