Ocena kierowcy - Kia Pregio

Piotr, 17 lat temu
Silnik 2.7 D 84KM 62kW
Rok produkcji 1999
Kia Pregio 2.7 D 84KM 62kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
duże auto za dobrą cenę , tylko trzeba poprawić fabrykę w sprawie wyciszenia i dodatkowego wyposażenia w to co by się przydało - no ale za tę cenę trudno wymagać cudów. Generalnie tanie w eksploatacji i dość proste w obsłudze -dla chcącego nic trudnego. Ze względu na specyficzną konstrukcję drzwi i brak fabrycznego zabezpieczenia antykorozyjnego podatne niestety na rdzę.
to diesel więc klekotać musi,no i umiejscowienie pod siedzeniami- to musi być słyszalny,prosty niezawodny ,rozrząd na kołach zębatych to i głośny, ale pracuje na wszystkim co można zalać -zwykła klasyczna bez elektroniki pompa wtryskowa. nie wymaga grzebania, tylko cykliczna wymiana filtrów,dobry olej półsyntetyk , brak wycieków, i nie ma problemów
trzeba nauczyć się pracować z takim rozwiązaniem sposobu zmiany biegów- długie linki ,czyli spokojnie ,bez nerwów to nie ferrari, na umiarkowanych obrotach i wszystko gra.No i olej trzeba go w skrzyni zmieniać ,no nie hipol
przód rewelacja,tył to przecież ciężarówka ma ładowność fabryczną 1400kg. to musi być twardy, ale jak załadowany to płynie
oszklony kompletnie daje pełny obraz świata
w porównaniu z resztą azjatyckich aut bdb. - sam sprawdzałem, no i wypadałoby zmienić fotele fabryczne dla pasażerów na inne - wteby wszyscy są zadowoleni
po dołożeniu szyberdachu i dodatkowego nadmuchu na tył jest dobrze
dzięki pełne regulacji foteli nawet środkowy fotel dla chińczyka jest do przyjęcia - sam to sprawdziłem
po ociepleniu i nałożeniu wielu warstw wyciszenia z mat bitumicznych oraz wykładzin , doprowadziłem do ogólnego zadowolenia. Fabrycznie auto jest jak puszka
jak na swoją masę jestem zadowolony, min przy europejskich długich trasach 7 l., Polska 8 l, miasto 11. W zimę ok. 1-2l więcej bo zanim się silnik nagrzeje to trzeba parę chwil zaczekać Naprawy praktycznie brak, auto jak każde inne wymaga cyklicznych sprawdzeń Ceny części dość niskie jak na mało popularne auto - to nie T4
miałem wybór kia czy t4 w podobnej cenie lecz o różnej histori, nie żałuję.
nigdy mnie nie zawiódł. oby tak dalej
wszystko w normie przewidzianej na auto dostawczej o tym przebiegu w 7 letnim wieku , w Polskich warunkach drogowych

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 D 84KM 62kW [l/100km]

8,6