Szukaj

Informacje o Kia Pregio

Lata produkcji: 1998 – 2005
Segment: VANy

Kia Pregio – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Oceny Kia Pregio

Liczba ocen: 31
Ogólna ocena
3,6 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(80%)

Zalety

+ Stosunek jakość/cena + Silnik + Widoczność

Wady

- Wentylacja i ogrzewanie - Koszty utrzymania - Wyciszenie

Wybrane oceny

3,0
~amarantowy
Furgon 2.5 D 94KM 69kW
Kia Pregio
Mój pierwszy dostawczak. Ja miałem wersję po lifcie, a więc już z ładniejszymi lampami i nowszym silnikiem. Za to mniej popularną, co później miało znaczenie w zakupie niektórych części. Jak go kupiłem wydawał mi się wielki. Teraz, gdy mam Sprintera, to już wydaje mi się małym pudełkiem. Mam do niego niejaki sentyment lecz drugi raz już bym go nie kupił. Fajne autko ale wg mnie im starszy tym gorszy. Niestety to Koreańczyk, a nie Japończyk. Jednak nie odradzam go tak zupełnie. Za niskie pieniądze może komuś by się przydał do niewielkiego biznesu (jakaś kwiaciarnia czy kiosk) albo na budowę, tak dla siebie. Albo jako autko zastępcze, w razie awarii innych. Teraz o części łatwiej, bo wiele z nich stoi po szrotach i można wybierać. Ma bardzo dużą ładowność i każdy jest w wersji tzw. Long. Zatem można przewieźć pełnowymiarowe płyty GK. Nie tak jak w T4-kach, które w standardowej wersji są za krótkie. Niestety wszystkie mają z tyłu klapę, a nie "skrzydełka". Utrudnia to załadunek widlakami. Choć można pracować pod nią w deszczu. Na dalsze wyprawy jest niezbyt komfortowy ale na miasto czy krótkie trasy w porządku. Łatwo się nim parkuje, wjedzie do każdego parkingu podziemnego. W mieście dość mało pali. Wygodny w za- i wyładunku. Jednak raczej dla osób niskich bądź średnich i szczupłych. No i wysportowanych ;) Trochę więksi mogą mieć w nim problemy się pomieścić. Więcej opisałem przy pozostałych kategoriach.
3,9
[email protected]
Furgon 2.5 D 94KM 69kW
Kia Pregio
auto jest funkcjonalne, raczej do miasta niż na trasy z powodu małej wygody i głosności. prawie bezawaryjne jak się o niego dba i nie przeładowuje. Mankamentem jest rdza (mimo metalika)i bardzo słabe ASO.
4,4
~Piotr
Furgon 2.7 D 84KM 62kW
Kia Pregio
duże auto za dobrą cenę , tylko trzeba poprawić fabrykę w sprawie wyciszenia i dodatkowego wyposażenia w to co by się przydało - no ale za tę cenę trudno wymagać cudów. Generalnie tanie w eksploatacji i dość proste w obsłudze -dla chcącego nic trudnego. Ze względu na specyficzną konstrukcję drzwi i brak fabrycznego zabezpieczenia antykorozyjnego podatne niestety na rdzę.

Raporty spalania Kia Pregio

Liczba raportów: 21
Średnie spalanie dla Kia Pregio
9,3 – 10,0
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

8,3
Furgon 2.5 D 94KM 69kW
Kia Pregio
Mało pali jeśli jeździsz maks. 80-90 km/h. Można zejść nawet do ok. 6 l./100 km. Powyżej prędkości 100 km/h spalanie wzrasta drastycznie, do 12-14 litrów na setkę. W stosunku do innych dostawczaków to może nie aż tak dużo ale jak na takie gabaryty kijanki to jednak już źle. Ewidentnie brakuje 6-tki. Nie gnije. Rdza się pojawia ale tylko miejscami i nie na progach, bo dół do wysokości szyb jest w ocynku. Tłumik też wytrzymał w całości. Tylko raz drobne spawanie. Niestety część osprzętu psuła się nagminnie więc koszty utrzymania były z wiekiem coraz większe. Do mojej wersji też było gorzej z niektórymi częściami: nowsze lusterka, lampy itp.. W ogóle nie psują się żarówki.
8,8
Furgon 2.7 D 84KM 62kW
Kia Pregio
miasto 11 l, trasa 9, autostrada 6,5l (sic!) ceny napraw na własna rękę w garażach: za renowacje zawieszenia hamulców elektryki i dziwnych szczegółów zapłaciłem 1500 zł. i wóz wygląda jakby mógł znów pokonać 270 tyś km
8,6
Furgon 2.7 D 84KM 62kW
Kia Pregio
jak na swoją masę jestem zadowolony, min przy europejskich długich trasach 7 l., Polska 8 l, miasto 11. W zimę ok. 1-2l więcej bo zanim się silnik nagrzeje to trzeba parę chwil zaczekać Naprawy praktycznie brak, auto jak każde inne wymaga cyklicznych s