Ocena kierowcy - Kia Rio II Hatchback 5d

Kozak_Barabasz, 13 lat temu
Silnik 1.5 CRDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2005
Kia Rio II Hatchback 5d 1.5 CRDi 110KM 81kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Po prostu rakieta .... Trzeba bardzo uważać i patrzeć na licznik bo niewiadomo kiedy leci się ponad 140km/h .....
Bardzo miło wspominam ten samochodzik. Świetny na miasto czy wypady poza miasto. Doskonały elastyczny i mocny silnik, który bardzo niewiele pali a i jego kultura pracy jest wysoka dzięki common railu.
Diesel 1.5CRDi 110KM to istna rakieta! Kto nie wierzy niech się przejedzie tym samochodem z tym silnikiem i sam sprawdzi. Pierwsza klasa ! nie mogłem dojść kiedy załącza się turbina (jakoś dziwnie pracowała- nie można było zbyt mocno wcisnąć gazu), ale jak już złapała ..... dlatego ocena dobry.
Dość precyzyjnie biegi wchodzą. Denerwujący może być wsteczny gdyż trzeba do końca wyhamować samochodem i mocno wcisnąć sprzęgło. Ogólnie dobrze.
Samochodzik prowadzi się jak resorek. Świetnie trzyma się drogi. Układ jezdny precyzyjny.
Nie mam zastrzeżeń.
Wszystko jest tam gdzie być powinno. Po zaznajomieniu się z samochodem wszystko jest intuicyjne.
Cały czas jeździłem na auto temperaturze (klimatronik) i działało doskonale. Zimą grzeje, latem chłodzi ;)
Samochód jest dość komfortowy jak na takie gabaryty. 4 osoby wygodnie podróżują.
120km/h ..... Cisza ....
Można pomyśleć, że osiągi idą w parze z wysokim spalaniem ..... 4,5l/100KM to bardzo realne spalanie na trasie (nawet do 4l/100KM można zejść). Po mieście 6,5l/100KM.
Niski koszt zakupu (za 20tys zł można kupić przyzwoitego diesla) w parze z niezawodnością stawiają samochód na wysokim u mnie miejscu.
Rok jazdy i 0 dodatkowego wkładu oprócz przeglądu
Nic nie robione