Ocena kierowcy - Kia Rio IV Hatchback 5d

twojastara, 2 lata temu
Silnik 1.4 DOHC 100KM 74kW
Rok produkcji 2017
Kia Rio IV Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Inne : multimedia są spoko i nie dopłaca się za nie kroci jak w innych markach
Karoseria : Odpadają z tyłu klamki, pęka tam taki uchwyt i wyrywasz klamkę mimo, że prawie nie używasz siły
Silnik : tak jak niektórzy piszą, szarpie przy ruszaniu
Przeniesienie napędu : ostatnio pierwszy raz w życiu miałem taki objaw: pedał sprzęgła zaczął latać w aso powiedzieli, panieee, do weryfikacji, 300zł weryfikacja... czekałem długo aż ktoś ruszy dupe sprawdzić co sie stalo, wsiadł mietek mechanik i powiedział znowu, paaanieee sprzęgło do wymiany.. pan z obsługi mówi, ok 2tys zł, prosze żeby sprawdził bo zawsze sie mylą, sprawdza, jednak 3 tys.. umówiłem się na wymiane, nastepnego dnia pedał przestał latać :D co to było, że latał? nie wiem, ale działa... bez wymiany sprzęgła za 3 tys
ogólnie spoko, ale w trasie ujnia, ale NAJWIĘKSZA KATASTROFA... to ASO kii :) a nadarzyn w szczególności, co tam wyprawiają to głowa mała. Porysowali auto, uwalili, wymieniali opony 6h pie***ląc głupoty że już już za 5 min i znowu godzina czekania...
Nie wchodząc w szczegóły, czy to za mało koni, czy momentu, czy przeniesienie napędu takie, czy siakie.. po prostu ma muła, do toczenia się po mieście ok... ale uwaga... moja 1,4 od nowości NIE JEST W STANIE osiągnąć zadeklarowanego v-max'a. Moja waga 70kg, auto może być puste, na 6 biegu nie może dobić do 170... a jak oram go na 5-tym biegu, to łaskawie daje rade, ale zabawne, że na wyższym biegu już zwalnia :) a i producent w broszurze deklarował 182kmh.. a teraz widze w necie wszędzie, że 176kmh powinna polecieć... to moja na płaskiej trasie na 6 biegu tak jak pisałem 176 nie dobije, katastrofa
ok i tyle
dobrze sie trzyma drogi jak na takie małe coś, ale przykładowo głupie audi a4 b8 i w każdy zakręt wchodzę duuuuużo szybciej bez quattro (drugie auto, tak dla porównania, że nie jest wybitnie)
rdza na uchwycie maski praktycznie od nowości, nie objeli gwarancją, generalnie nic nią nie obejmują :)
ok
ok
takie se
nie mam wielu punktów odniesienia ale dla mnie jest bardzo źle. zestaw głośnomówiący do 70-90 (zależy od drogi i wiatru) daje się używać, na trasie już katastrofa.
jak robisz w ASO, to katastrofa, tylko za to że mam wersje XL (czy jak to sie tam zwie, no ta z max wyposażeniem).. to płace DUŻO drożej!! LIPA NA MAXA. a wiadomo, że wyposażenie do takiej wymiany oleju ma się NIJAK, ale kia dla bogaciej wyposażonych aut ma droższy cennik :)
przy 90k przebiegu cos sie zje... ze sprzęgłem ale nie wiem co... bo aktualnie znowu cudownie działa, samo się naprawiło :)
odpadają klamki, świszczy nawiew, rdza, a te 7 lat gwarancji to wsadź między bajki, nawet jak ci cos zrobią w ramach gwarancji to w taki sposób, abyś więcej nic im nie oddał

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC 100KM 74kW [l/100km]

6,7