Ocena kierowcy - Kia Sephia I Sedan

L-KO, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 80KM 59kW
Rok produkcji 1995
Kia Sephia I Sedan 1.6 i 80KM 59kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Po prostu nie spodziewałem się, że będzie to tak fajne auto
Jestem bardzo zadowolony z tego auta. Wahałem się z kupnem, bo różne opinie o KIAch słyszałem, ale nie żałuję decyzji. Na prawdę polubiłem to auto.
Jest dobrze. Bez rewelacji, ale też nie ma na co narzekać.
Czasem ciężko wchodzi wsteczny. Ale z tego co widzę/słyszę, to w wielu autach zdarza się nieprzyjemny zgrzyt przy wrzucaniu wstecznego.
Wspomaganie bardzo dobre - takie, że lekko czuć opór kół. Ogólnie auto świetnie trzyma się drogi i prowadzi się je bardzo dobrze.
Trochę zasłania lewy przedni słupek - trzeba się wychylić przed przejściem, żeby nie rozjechać człowieka ;) Ale wszystko w normie.
Jak dla mnie zdecydowanie za nisko radio. Może jakbym miał oryginalne radio, to byłoby inaczej. Światła awaryjne mało wygodne, ale mogło być gorzej. Toyota Corolla ´97 mojego ojca ma lepszą ergonomię, ale całe mnóstwo aut ma gorszą od Sephii.
Z przodu dobrze. Z tyłu nie wiem, bo tam nie jeżdżę, ale myślę że kiepsko...
Dla kierowcy wystarczająco, mam 186cm / 95kg i nie narzekam. Z tyłu - moi pasażerowie mówią, że OK...
Wcześniej jeździłem Polonezem... Do 120 jest dobrze. Pow 3500obr/min już słychać, ale można rozmawiać spokojnie.
Nie psuje się, pali w normie, dobry wóz. Mistrz oszczędności to nie jest, ale nie można narzekać - w 8l. na setkę w cyklu miesięcznym się mieści.
Kupiłem używane w cenie dość wysokiej jak na tą markę i rocznik ale w zamian za to dostałem na prawdę udany i zadbany egzemplarz. Wiem, że w tej cenie lepiej trafić nie mogłem.
Nic się nie działo. Tylne lampy nabierają wody po większym deszczu ;)
Nic się nie działo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 80KM 59kW [l/100km]