Ocena kierowcy - Kia Sephia II

MateuszNASA, 3 lata temu
Silnik 1.5 i 16V GL 88KM 65kW
Rok produkcji 2000
Kia Sephia II 1.5 i 16V GL 88KM 65kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Super silnik, ale też mile zaskoczyło mnie wnętrze i zawieszenie.
Polecam, autko na gazie pali bardzo mało średnio 7,9l/100 km, na benzynie ok. 8-9 l/100 km, oszczędne, budowane według radzieckiej zasady "gniotsia nie łamiotsia". Samochód dobrze wyposażony, tani w utrzymaniu i łatwy w naprawach. Auto jest bardzo ergonomiczne i oszczędne. Nie wymaga dużego wkładu finansowego, pali na przysłowiowego strzała ( podobne do Mazdy 326). Bardzo duża przestrzeń bagazowa w bagażniku. Łatwy w prowadzeniu, praktycznie intuicyjny. Polecam.
Dobry silnik, szybkie przyśpieszanie w około 13 s do 100 km. Pali na przysłowiowego " strała"
Manualna 5 biegowa, chodzi bardzo dobrze.
Prowadzi się bardzo dobrze i pewnie
Ładny kształt karoserii, wytrzymałą i odporna na rdzę i odkształcenia. Wygląd ogólny samochodu z zewnątrz jest bardzo ładny, ładna linia nadwozia.
Dobra widoczność z samochodu nic nie blokuje widoczności kierowcy i pasażerom, samochód sam w sobie również bardzo dobrze widoczny
Duża ergonomia jazdy, samochód ma wygodne fotele, wszystkie przyciski i przełączniki są blisko siebie, w dobrym miejscu, jest do nich bardzo dobry dostęp.
Sprawne i łatwe w użytkowaniu ogrzewanie i klimatyzacja. Wnętrze nagrzewa się bardzo szybko, a latem chłodzi się też bardzo szybko.
Bardzo duża przestrzeń zarówno kierowcy jak i pasażerów. Dzięki temu jest bardzo duża wygoda jazdy. Dużo miejsca na przednich jak i na tylnych siedzeniach. Jest również bardzo duża przestrzeń bagażowa ( w bagażniku)
Samochód w miarę dobrze wyciszony, mogło by być lepiej, ale to wpłynęło by na wagę auta i zużycie paliwa.
Łatwy w utrzymaniu, tani w eksploatacji, nie wymaga dużego wkładu w utrzymaniu zwłaszcza gdy założy się dywaniki samochodowe.
Polecam, samochód w stosunku cena do jakości.
Samochód bezawaryjny, nie wykryłem usterek.
Samochód bezawaryjny, nie wykryłem usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V GL 88KM 65kW [l/100km]

7,7