Ocena kierowcy - Kia Sorento II SUV

Igor, 13 lat temu
Silnik 2.2 CRDi 197KM 145kW
Rok produkcji 2010
Kia Sorento II SUV 2.2 CRDi 197KM 145kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Bardzo udane auto. Wzbudza zainteresowanie. Idealne do normalnej jazdy. Wygodnie i wysoko się siedzi. Nagłośnienie zupełnie wystarczające, jest gniazdo na pendriv'a. Ogólnie, jak na razie, jestem zadowolony.
Ma spory zapas mocy,przy zmianie biegów w okolicy 2400 obr/min nie czuć turbodziury.
Mogłyby być krótsze przełożenia, ale można się przyzwyczaić.
Świetnie trzyma sie drogi, bardzo stabilny, nie boi się nierówności na drodze.
Bardzo praktyczne szerokie boczne lusterka.
Klima mało głowy nie urwie :) Co do ogrzewania, to muszę poczekać do zimy. I mamy zimę.Przy mrozach, po 4-5 km robi się dopiero cieplej. Ale to normalne.
Bardzo pojemne auto. Dla mnie nic więcej nie potrzeba.
Mam wrażenie, że opony słychać głośniej od silnika przy większych prędkościach. Mogłoby być lepiej. Sam silnik wyciszony bardzo dobrze.
w czasie jazdy na długiej trasie przy prędkości 80 - 90 km/h spalił 6,7 litra oleju na 100km. Dla mnie OK. Po 10 tys. km dolałem 0,75 litra oleju silnikowego. To chyba nie najgorzej. Przy zaśnieżonych drogach i dołączaniu się tylnego napędu średnie spalanie w granicach 10 litrów/100 km.
Ceną bije inne suv-y w tej klasie. A i złodzieje niechętnie na niego patrzą (przynajmniej na razie). W standardzie ma wszystko poza ksenonami i GPSem. Po 25 tys km. wszystko w porządku. Na razie nic się nie popsuło. Wymieniłem tylko żarówki przednie, bo się jedna przepaliła po 22tys km.
Na razie wszystko ok.
Na razie wszystko ok.