Ocena kierowcy - Kia Sorento II SUV

Jurek, 12 lat temu
Silnik 2.2 CRDi 197KM 145kW
Rok produkcji 2011
Kia Sorento II SUV 2.2 CRDi 197KM 145kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Dobra jakość jako całość. Nie jest tak, że coś się wyróżnia lub odstaje od reszty. Wszystko jest dobrze do siebie dopasowane. Widać tu wpływ niemieckiej filozofii budowania samochodów dzięki Peterowi Schreyerowi.
Inne : Nie jest to usterka ale brak świateł do jazdy dziennej w modelu 2011 to duży minus dla Koreańczyków.
Jest dobrze bo spełniają się moje oczekiwania wygodnego i dostojnego (mnie ta sylwetka się podoba) samochodu, którym bez problemu można jeździć po mieście i autostradach oraz po grząskich polnych dróżkach.
Nie dałem najwyższej oceny z ostrożności względem małego przebiegu. Wydaje się, że to perełka dla statecznych użytkowników.
Jeszcze musi się dotrzeć - lekko haczy przy przejściu z jedynki na dwójkę. Na zabłoconych koleinach dróg polnych i leśnych trochę brakuje reduktora (jedynka mogłaby być trochę krótsza). Utopionych kolegów z błota najlepiej wyciągać na wstecznym.
Musi jeszcze swoje plusy ujawnić na zaśnieżonych i zalodzonych odcinkach dróg - zobaczymy. Na razie jest dobrze.
To spory samochód stąd na drodze widoczność bez zastrzeżeń. Przy cofaniu na zatłoczonych parkingach czujniki parkowania i kamerka tylna są nie do przecenienia. Zaczynam być zwolennikiem kamerek ze wszystkich stron - takiej opcji na razie nie ma.
Ergonomia jak w niemieckich markach samochodów. Fotel kierowcy ustawiany elektrycznie daje pełną możliwość dopasowania do potrzeb i przyzwyczajeń kierowcy. Powyższe w połączeniu z przegubowym pedałem przyspieszenia i tempomatem to czysty relaks.
Jeszcze nie wiem jak szybko będzie się nagrzewało wnętrze w zimie, dlatego nie dałem najwyższej oceny. W lecie wentylacja i schładzanie wnętrza przebiegało bez zarzutu.
Tutaj najwyższa ocena podróżowania dla czwórki pasażerów. Obszerne, mięsiste i miękkie fotele i tylna kanapa z regulowanym oparciem są godne pochwały. Jako ciekawostkę mogę dodać, że po złożeniu tylnej kanapy i przesunięciu przednich foteli do przodu można wewnątrz umieścić dmuchany materac 2m/1,2m na którym prześpią się od biedy dwie osoby.
Jest dobrze jak na SUV-a klasy turystycznej. Do klasy premium sporo brakuje.
Jeszcze nie potrafię tego wiarygodnie ocenić (zbyt krótki czas i mały przebieg) ale zapowiada się dobrze.
To nowoczesny samochód, o którym nie można powiedzieć "a fe koreańczyk". Długo przed zakupem porównywałem różne SUV-y i doszedłem do wniosku, że właśnie ta "kianka" ma najlepszy stosunek moich oczekiwań jakości do ceny.
Dotychczas nie spotkało mnie nic co mogłoby obniżyć tą ocenę.
Dotychczas nie spotkało mnie nic co mogłoby obniżyć tą ocenę.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CRDi 197KM 145kW [l/100km]

7,7