Lista ocen Kia Sportage III (129) - Silnik

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pstad
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
Jak na 1.6 jestem bardzo zadowolony, silnik naprawde daje. Jak to w miescie bywa wywala bardzo popularne Passaty z TDI-kami. Przy wyprzedzaniu ciagnie do przodu oczywiscie trzeba zredukowac bieg i zaczynac manewr od ok 3000-3500 obr.
~Zosin9
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
Silnik ma małą bezwładność, łatwo wchodzi na obroty, ale nie hamuje pojazdu po odjęciu gazu. Na biegu jałowym prawie niesłyszalny, trochę bardziej w czasie normalnej jazdy. Przy energicznej jeździe zbyt niestabilny układ kirowniczy.
~Greg
SUV 2.0 DOHC 163KM 120kW
Tragedia, ten silnik jest tak samo dynamiczny jak moj miejski Citroen C2 60KM. To auto w ogóle nie jedzie, toczydlo to odpowiednia ocena.. Po wkreceniu na 6 tys obrotow mozna wyprzedzić TIRa.
~Jonny
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
Silnik jest wystarczający do sprawnego poruszania się ( zależy kto czego oczekuje od takiego samochodu ), oszczędny i bezobsługowy jeśli wymienia się olej co 10 tyś. a nie jak serwis zaleca co 30 tyś.
~Martino
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
Jak na deklarowaną moc i niską wagę auta to silnik jest zaskakująco słaby (porównując do konkurencji). A w podróży w 4 osoby trzeba wysyłać gołębie pocztowe do jadącego z naprzeciwka, żeby zwolnił.
~laik
SUV 2.0 CRDi 184KM 135kW
Jako że to mój pierwszy diesel denerwujący jest klekot na biegu jałowym oraz ciche (acz denerwujące) buczenie przy lekkim przyspieszaniu. Po za tym b.przyzwoite osiągi przy w miarę rozsądnym spalaniu
~HAVES
SUV 2.0 CRDi 184KM 135kW
Stosunkowo spora moc 7,7 sek do setki testowałem ze stoperem więc lepiej niż producent podaje. Jeżeli chodzi o spalanie to bardzo różnie minimalne przy normalnej jeździe 8,5l/100km średnio 10,5l\\100km
~o-k-e-j@wp.pl
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
Silnik pracuje ok. Żadnych zastrzeżeń. Większy hałas słyszalny jest powyżej 140 km/h. Elastyczność zaczyna się powyżej 3000 obrotów, więc w trasie wyprzedanie to redukcja do 4 biegu a następnie na 6.
~venY
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Silnik 116 koni jest dość ospały i wrażenie sprawia na zdławionego. Polecam zrobić mape silnika obecnie mam 140km i 320nm i auto ożyło. Polecam każdemu. Silnik trwały i ekonomiczny.
Dziennik kosztów dla Kia Sportage III
7,9
9,1
~kierowca
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
W zupełności wystarczający do jazdy zarówno w mieście , jak w trakcie długich wyjazdów autostradowych/ Hiszpania, Francja/. Bezawaryjny i praktycznie bezobsługowy- łańcuch rozrządu.