Ocena kierowcy - Kia Sportage III SUV

Silnik 2.0 CRDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2010
Kia Sportage III SUV 2.0 CRDi 136KM 100kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo ladna
Jeździłem. Testowałem. No i niestety nasuwa mi się jeden wniosek: auto ma jeszcze wady wieku dzieciecego. na nierównym asfalcie z kokpitu wydowbywają się niemiłosierne stuki, nie mówiąc już o jeździe po drogach polnych. przy 130 km/h nie da się już w kabinie spokojnie rozmawiać – może to wina szklanego dachu ? jezdziłem automatem z najwiekszym dieslem … no coż, ceed kombi z silnikiem 1,6 crdi jest o wiele bardziej zrywny i elastyczny. Sportage powinnien mieć o „kilka” koni więcej (ix 35 ma mocniejszy silnik, choć to ta sama konstrukcja) skrzynia – całkiem gładko zmienia biegi. bagażnik – wózek się nie zmieścił plastiki – najgorzej są wykończone drzwi – twardy, pusty plastik. nawigacja – jest opcja wyłączenia centralnego ekranu, nie ma na natomiast możliwosći zmniejszenia jego jasności (a może nie znalazłem) – choć jasność zegarów jest regulowana. jasno świecacy panel centralny jest nie zniesienia podczas jazdy w nocy. jeśli jedzie sie jesienią, a temperatura oscyluje koło 5 stopni to sportage bedzie za każdym razem „informował” o fakcie ze jest poniżej tej temp donośnym pięciokrotnym sygnałem, co może mieć miejsce nawet co 5 minut … bardzo denerwujące. Schowki – hmm, prywatnie jeżdżę scenikiem – nie ma co porównywać. W kii nie ma schowków – jeden centralny (gdzie dokuje się kluczyk – nieprzemyślane rozwiązanie, bo za każdym razem trzeba otwierać podłokietnik) i jeden przed pasażerem – zmieściła się tam instrukcja obsługi auta, siatka zabezpieczajaca na bagaże i … 4 płyty cd. Mało i bardzo małe ! Podsumowując: bardzo mi się podoba to auto, ale nie kupiłbym go. nie za takie pieniądze (wersja ktora jeździełem to około 126 000 zł) za dużo denerwujących przypadłości.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 136KM 100kW [l/100km]

13,5