Ocena kierowcy - Kia Sportage V SUV

Silnik 1.6 T-GDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2022
Kia Sportage V SUV 1.6 T-GDI 150KM 110kW 2021-2024 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Jest to moje trzecie nowe auto z salonu. Dwa poprzednie to kombi. Tym razem wybór padł na kompaktowego suv-a. Całokształt na 4+, ale do tego zaraz nawiąże.
Podróż rodziną (4 osoby) plus box na dachu to dla tego silnika małe wyzwanie, w celu wyprzedzenia konieczna redukcja biegu. Na 5 czy 6 biegu wciśnięcie gazu do spodu niewiele daje, generalnie z butów nie wyrywa. Co więcej, na zimnym silniku podczas płynnego przyspieszenia z 1 na 2 auto dziwnie szarpie czy też kaczkuje trochę. A teraz wisienka ma torcie, otóż z przejechanych prawie 12k dolałem już litr borygo, zaznaczam , że wycieku nie ma. Za niedługo serwis więc zgłoszę. Problemów z GPF narazie nie mam, ale na forach i fb widać że to zmora tego auta jak i w tucsonie.
Tu się trochę zdziwiłem. Nie zawsze płynie wskoczy bieg, zwłaszcza z 4 na 5. Co więcej, jeśli auto minimalnie się toczy to redukcja z 2 na 1 praktycznie za każdym razem wiąże się z delikatnym zgrzytem. Serio Kia?
Bez zastrzeżeń, pomimo dużego balonu 215/65, szybkie zakręty pokonywane są z nienaganną precyzja i przyczepnością.
Klękajcie narody. Lakier tak cienki że rysuje się od samego patrzenia. Minimalne przetarcie szczotką z miękkim włosiem podczas odśnieżania o kilka płytkich rys gotowych. Na wiosnę detaling konieczny.
Super, zarówno na boki jak i z przodu. Słupki A elegancko poprowadzone, szyba tylna w porównaniu do poprzednika zdecydowanie na plus.
Jest okej.
Działa bez zarzutów, robotę robią podgrzewana kiera i fotele, zarówno z przodu jak i z tylu.
Jak dla mnie 180cm i 80kg idealne, podobnie reszta rodziny ocenia przestrzeń. Wielkim minusem jest dziwnie poprowadzony tunel środkowy. Jadąc w długa trasę prawa noga opiera się o niego delikatnie niżej niż kolano, a z boku kolana jest taka kość, po trasie mam tam zawsze siniaka. Poduszka na taśmę 3m już zamontowana. Uratowała mi życie.
Dam 5 gwizdek, gdyż autem tym podróżuje głównie w trasy z boxem i rodziną. Przy 135km/h słyszę szum powietrza działającego na box. Tak więc ciężko mi obiektywnie ocenić wyciszenie tego auta przy większych prędkościach. Przy normalnej jeździe autem tych gabarytów jest dobrze.
Nowe auto, nie ma co więcej pisać.
Dostałem dobry rabat na grupy zawodowe plus rabat od sprzedającego, oraz masę akcesoriów, więc okej.
Póki co regulacja tylnych lewych drzwi. Trzeba było trzaskać drzwiami jak w stodole żeby zamknąć.
Brak. Ale problem z apetytem na płyn chłodzący zgłoszę. Pierwszy raz w nowym aucie mam doczynienia z czymś takim.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 150KM 110kW [l/100km]

7,3