Ocena kierowcy - Kia Sportage V SUV

GrzePa, ponad rok temu
Silnik 1.6 T-GDI MHEV 180KM 132kW
Rok produkcji 2022
Kia Sportage V SUV 1.6 T-GDI MHEV 180KM 132kW 2021-2024 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Kultura pracy plus mały apetyt na paliwo w swojej klasie - jestem bardzo zadowolony.
Świetny rodzinny samochód. Miałem dużo samochodów w życiu i ten jest naprawdę rewelacyjny.
Silnik pracuje świetnie, Ciągnie odrazu. Przy wyższych obrotach może trochę słabo wyciszony ale wbrew opiniom ma mały apetyt na paliwo przy w miarę spokojnej jeżdzie. Jeżdżę głównie na trasach do Niemiec i z powrotem. Na autostradach, gdzie wolno 140 km/h, na ograniczeniach w miarę przepisowo - na odcinku 830 km średnie spalanie ok. 7-7,5l.
Skrzynia 7-biegowa pracuje świetnie. W trybie normal przy kikdownie troszkę zwleka ale to jest Suv, a nie sportowy samochód. W trybie sport mam wrażenie, że skrzynia troszkę szybciej zrzuca biegi. Jednak silnik niepotrzebnie jest utrzymywany cały czas na wyższych obrotach, co skutkuje zwiększonym apetytem na Pb.
Zawieszenie jest dość sztywne w porównaniu z innymi samochodami może mniej komfortowe. Jednak samochód świetnie trzyma się drogi, nawet na zakrętach i to przy felgach 17", czyli przy większym profilu opony. Jak dla mnie bradzo przyzwoity kompromis. Napęd 4x4 daje radę. Jeżdżę zimą w góry na narty i do tej pory nie miałem najmniejszego problemu z wszelkimi podjazdami.
Mogłaby być troszkę lepiej wyciszona . Szum wiatru i opony zimowe troszkę słychać, jednak nie ma tragedii.
Widoszność bardzo dobra. Z cofaniem na lusterka plus kamera nie ma najmniejszego problemu.
Wszystko jest pod ręką z intuincyjnym sterowaniem. Jedna wada - asystent pasa ruchu jest upierdliwy na zwykłych drogach. Na autostradach i drogach szybkiego ruchu jak najbardziej przydatny. Można go jednak wyłączyć z poziomu kierownicy. Przycisk utrzymania samochodu na środku pasa ruchu przytrzymać na ok. 3 sek.
Rewelacja. W chłodne dni podgrzewane siedzenia plus kierownica świetnie wspomagają ogrzewanie w fazie początkowej.
Mejsca nikomu nie brakuje. Na wakacje jedziemy w cztery osoby i z wszystkimi bagażami mieścimy się w bagażniku.
Jest dobrze ale mogłoby byc troszeczkę lepiej.
Póki co uważam, że samochód jest wart swojej ceny.
30000 km przebiegu i jak do tej pory nie miałem z samochodem najmniejszych problemów. Silnik nie choruje na branie oleju. Od wymiany do wymiany nie trzeba dolewać.
30000 km i brak awarìi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI MHEV 180KM 132kW [l/100km]