Lista ocen Kia Stonic Crossover (36)

~Artur
Crossover 1.2 MPI 85KM 63kW
Dla mnie to taki przeciętny Compact. Silnik mały 1.2 ale wystarczający do spokojnej jazdy. Mógłby trochę mniej palić bo przy b. spokojnej jeździe z klima w b. gorące lato 6,5l /100km a maksymalnie zszedłem bez klimy do 5,2-5,3l ale jazda 50-60 km/h i maks 80 w niezabudowanym. No ale to trochę większe autko niż Fiat Panda. W terenie górzystym może przeszkadzac wysoko prowadzona maska silnika,ale na płaskim nie ma problemow.
~jacek
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Nie jest demonem. Pięknie wygląda, mam oklejony dach na czarno, kolor żółty. Robi wrażenie. Jeśli ktoś chce szaleć na drodze , niech se kupi rdzewiejące BMW 3. To jest ewidentnie auto miejskie. Małe, wysokie (krawężniki nie robią problemu). Skrzynia biegów chodzi jak zegarek, tylko czuć klik.
~Helenka
Crossover 1.0 T-GDI 120KM 88kW
Trochę wcześnie może na ocenę, bo jeżdżę dopiero 2 tygodnie. Zalety: autko jest niezwykle zwinne i zrywne, daje przyjemność z jazdy. Na autostradzie frajda. Skrzynia bardzo precyzyjna. Widoczność ok, choć bez kamery z tyłu było by krucho -jest koniecznie potrzebna. Ekran i wszystkie przyciski tak zaprojektowane , ze używa się ich intuicyjnie- nie otworzyłam nawet instrukcji. Wady- silnik pracuje tak hmm trochę dislowsko, niezbyt...
~Robert
Crossover 1.0 T-GDI 120KM 88kW
Bardzo dużo miejsca pomimo niewielkich rozmiarów jak na tę klasę. (Ergonomia)
~Leszek
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Jeśli chcecie wiedzieć wszystko o tym aucie przeczytajcie powyżej artykuł "Kia Stonic - prosta i nieskomplikowana" Zgadzam się z autorem w zupełności.Jeśli odpowiada wam niezły,chociaż mało dynamiczny silnik - samochód wam się na pewno spodoba.
4,1
~bodzio64
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Taka słaba czwóreczka, usterki czasami denerwujące, słaba jakość zużywających się części (klocki, tarcze hamulcowe), czasami kangurzenie, wyskakujący 2 bieg
~tango
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Po 60 000 km mogę pochwalić auto za bezawaryjność.Oczywiście robię przeglądy co 15 tys. ,ale nie było żadnych uwag. spalanie 6,4 - w większości trasa,dojazd do pracy. W mojej ocenie warto kupić płacąc max do 70 tys. Autko zgrabne,zwinne po mieście i poza nim,ale nie na trasę. To jednak każdy chyba wie kupując ten model Kia. Oczywiście też można jeździć,ale jednak męczące. jak tu juz pisano, silnik mało dynamiczny. Skrzynia biegów bardzo dobra....
~Gapo
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Dla kierowcy spoko z tylu trochę mało miejsca dla ludzi powyżej 180 cm (Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów)
~regulus
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Dziwię się,że ktoś ocenia samochód po miesiącu lub dwóch użytkowania. Z silnikiem wolnossącym trzeba przejechać przynajmniej 18 tys. km ,żeby się dotarł. Stonic nie jest tu wyjątkiem. Do tej wysokości ilości km auto jest mało dynamiczne i trzeba to przyjąć jako normalne. Im więcej km . tym lepiej chodzi. Więc szkoda poświęcać czasu na opisy auta poniżej w/w ilości km.
Dziennik kosztów dla Kia Stonic Crossover
~Mirek
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Autem jeżdżę od niedawna. W wersji z automatyczną skrzynią nie jest demonem prędkości, zwłaszcza powyżej 100km/h. Ogólne wrażenia z jazdy i jakości wykonania bardzo dobre. Szkoda, że ktoś nie pomyślał i nie zamontował skrzyni 2 sprzęgłowej z 7 biegami do wersji z silnikiem 1.4.
Kia Stonic Crossover