Ocena kierowcy - Kia Stonic Crossover

Mimo, 3 lata temu
Silnik 1.0 T-GDI 120KM 88kW
Rok produkcji 2020
Kia Stonic Crossover 1.0 T-GDI 120KM 88kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Stonic spełnia moje oczekiwania a cztery gwiazdki za wygłuszenie i zużycie paliwa. Generalnie posiada wszystko co potrzebne kierowcy. Prowadzi się pewnie, dynamiczny silnik ale paliwożerny. Korki w dużym mieście przy dość dynamicznej jeździe ok. 7,7-8,2 l/100km,, trasa 6,2- 6,5 jadąc do 120 km/h. Skrzynia dobrze zestopniowana, mogłaby być trochę subtelniejsza, "miększa" przy zmianie biegów ale generalnie OK . Sprzęgło odrobinę za "ostre" trzeba uważać przy ruszaniu a jeśli ktoś przy tym jest jeszcze mało doświadczony, potrafi szarpnąć. Generalnie autko bardzo ładnie się zbiera, nie ma żadnych problemow przy wyprzedzaniu czy nabieraniu szybkości na autostradach. Trudno się zgodzić z kilkoma ocenami że "nie jest demonem szybkości". Trzeba nauczyć się pracy z 6 stopniową skrzynią i pamiętać że to tylko 1000 cm3 . W mojej ocenie te 120 kM dobrze sobie radzi. Dźwięk silnika? hmmmmmm...... mi się podoba. Dobra widoczność podczas jazdy we wszystkich kierunkach, jedynie przy cofaniu trzeba wspierać się kamerą (zresztą po to przecież jest). Wnętrze wygodne, wszystko jest czytelne i na swoim miejscu, dobrze wyposażony (L+STYL). Mały minus to wygłuszenie, nie ma tragedii ale mogłoby być odrobinę lepsze ale za takie pieniądze nie da się mieć wszystkiego. Ogrzewanie czy klimatyzacja działają bardzo dobrze. Bagażnik jak na moje potrzeby zupełnie wystarczający choć dla osób lubiących coś budować, remontować może okazać się za mały. Ogólnie moja ocena 5 z małym minusem.
Dynamiczny ale sporo pobiera przy dynamiczniejszej jeździe
Dobrze zestopniowana, pewnie przełącza
Bez uwag, pewne prowadzenie, dobre hamowanie
Dobrze spasowana, drzwi, klapy zamykają się bez najmniejszego problemu. Nic nie trzeszczy
Bardzo dobra
Wszystko na swoim miejscu
Bardzo dobre
Wygodne wnętrze, fotele również. Wystarczająca ilość schowków. Wszystko pod ręką
Mogłoby być odrobinę lepsze
Ocena Bardzo Dobry