Ocena kierowcy - Kia Stonic Crossover

luki_szofer, 5 lat temu
Silnik 1.4 DOHC 100KM 74kW
Rok produkcji 2018
Kia Stonic Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Jestem użytkownikiem od 2 miesięcy. Poprzedni samochód jaki miałem był 14 letnie auto z segmentu D z silnikiem disla 150KM w pełnej opcji. Kupując Kie Stonic myślałem że będzie duża zmiana na lepsze. Niestety tak dobrze niema. Trzeba powiedzieć to na początku, jest to auto do miasta i tyle. Ja mieszkam w odległości 15 i 25 km do najbliższych miast. Więc coś tam jeżdżę na trasie, auto nie przyspiesza, ciężko wyprzedzić kogoś i to jest to duży minus. Żeby samochód coś tam jechał, coś przyspieszał trzeba go kręcić do 4-5tys obrotów, a wtedy jest głośno w samochodzie. Samochód ma kilka minusów które można by było poprawić, naprawić, wyeliminować nie dużym kosztem przez producenta. Chodź kupiłem auto z bogatszym wyposażeniem daleko mu do mojego poprzedniego 14 letniego samochodu. Samochód nie jest zły ogólnie mi się podoba, ale nie jest idealny. Jest to samochód dla kobiet do jazdy po mieście. Osobiście dużymi minusem dla mnie jest silnik słaby, 1 gniazdo USB ponieważ po namowie sprzedawcy nie wziąłem nawigacji ponieważ po podłączeniu tel przez USB do samochodu nawigacja jest wyświetlana na ekranie z telefonu niby fajnie tylko wtedy już nie podłączymy żadnego pendriv-a i jesteśmy skazani na radio. Nie wiem jak z spalaniem pokazuje mi 6,5l (spokojna jazda bez wkręcania na obroty) jest zima mam nadzieje że spadnie w lecie i po przejechaniu 5 tys km kiedy silnik się ustawi, bo jak będzie spalał 6,5l to jest dużo (poprzedni samochód z silnikiem 1,9 150KM palił mi 5-6l/100km przy agresywnej jeździe).
Bardzo słaby jak dla mnie. Ciężko przyspiesza. Żeby jechał w miarę coś trzeba go kręcić na duże obroty 4-5tys. a wtedy jest głośno w samochodzie i spalanie jest już spore.
6 biegów duży plus i jest elastyczna można włączyć 6 przy 70km/h i samochód jedzie, nie przyspiesza, ale jedzie bez szarpania.
Mógłby być lepszy, ale tragedii nie ma.
Wygląd rewelacja bardzo ładny, nie mam żadnych zastrzeżeń. Samochód rzuca się w oczy przy kolorze żółtym.
Osobiście dla mnie jest ok. Kamera cofania pomaga w cofaniu.
Po namowie sprzedawcy nie wziąłem nawigacji był to błąd. Ponieważ po podłączeniu telefonu przez usb nawigacja z telefonu jest wyświetlona na ekranie (fajnie jest plus). Ale wtedy jesteśmy skażani na radio bo niema gdzie podłączyć pendriv-a, jest aux ale to nie to. Brak otwierania/zamykania szyb po zamknięciu samochodu minus. Dziwne odblokowanie drzwi samochodu, po ruszeniu się zamyka (dobrze),ale aby ktoś wysiadł z samochodu z tyłu trzeba 2 kronie nacisnąć przełącznik (jeżeli osoba z przodu wysiądzie pierwsza, bo ona bez odblokowania może wyjść) dla mnie trochę dziwne. W podstawowej wersji słaby komputer w liczniku można było go ulepszyć. Informację o zmianie biegów trochę prymitywne pokazuje tylko kiedy włączyć bieg wyższy, czujniki ciśnienia powietrza w kołach biedne. W 14 letnim poprzednim samochodzie pokazywało mi dokładne ciśnienie, tutaj tylko jest kontrolka. Na plus np. przy otwieraniu samochodu zaświecają się światła, chodź do działania też miałbym zastrzeżenia ale fajna rzecz.
Jak na razie ok.
Jak na ten segment samochodu jest ok. Przyjemnie się jedzie, kierownica spłaszczona ma ładny sportowy wygląd. Siedzenia wygodne. Wszystko pod ręką .
Przy jeździe na niskich obrotach jest ok, ale wtedy samochód się toczy nie jedzie, gdy chcemy jechać trzeba go wkręcić na wyższe obroty, a wtedy już jest nie przyjemnie w środku.
Pierwsza wymiana oleju przy 1600km kosztowała mnie 230zł z zniżkami bez zniżek kosztowała by 350zł, Więc jak na razie duży plus. Pierwszy przegląd serwisowy to koszt ok 750zł. więc normalnie.
Samochód tani w swoim segmencie z dobrym wyposażeniem i atrakcyjnym wyglądzie. Tylko ten silnik ale dam te 5/5 ponieważ nie jest to samochód ani sportowy ani limuzyna.
Za mały przebieg aby mówić o usterkach.
Za mały przebieg aby mówić o usterkach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC 100KM 74kW [l/100km]

Kia Stonic Crossover