Ocena kierowcy - Kia Stonic Crossover

Silnik 1.4 DOHC 100KM 74kW
Rok produkcji 2019
Kia Stonic Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Generalnie chciałem mieć samochód użytkowy i tą rolę spełnia. Jest funkcjonalny, nie trzeba się martwić jadąc gorszą drogą, dużo przydatnych schowków, android auto super rzecz itd. Zwrotny w mieście. Trochę słabo z dynamiką, Szybkie włączenie się do ruchu, szaleństwa na drodze nie wchodzą w grę. Najgorsza wada to słabiutkie działanie sprzęgła. Ja mam świra na punkcie płynności a tu na 1 i 2 biegu co chwila coś mi szarpie.
W sumie ciężko narzekać bo ile koni jest każdy widzi, ale brak tu mocy czasem, choć do spokojnej jazdy wystarczy.
Uznaje sprzęgło za elelment skrzyni. A tu raz na czas coś kangurkuje, nie da się ruszyć płynnie żeby ewidentnie nie było czuć kiedy wchodzi wyższy bieg jakimś małym szarpnięciem.
Bardziej wersja sportowa niż limuzyna. Dość twardo, ale mi to akurat pasuje, zakręty połykane są gładko.
Tu jest elegandzko.
Jedyne co mogę się przyczepić to widoczność w lusterkach auta z tyłu. Szeroki tył trochę zasłania. Stąd pewnie kamerka w standardzie.
Bardzo na plus, jest dużo schowków, praktycznie każdy ma swój cel i rozmiar odpowiedni do niego. Widać, że ktoś włożył sporo energii w ergonomie
bez zastrzeżeń, elegandzko
Jak na ten rozmiar auta wg. mnie ok
Trochę ten silnik ma brzydkie brzmienie, taki brzęczący. Powyżej 100 km/h już go słychać czy chcemy czy nie.
Wejście USB mi nie działało już w momencie kupna auta, naprawione na gwarancji, ale niesmak pozostał. Bo bez tego nie działa android auto a to był jeden z atutów kii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC 100KM 74kW [l/100km]

6,7